منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۱۰/۰۱                                 ساعت:  ۱۱:۰۴ ق.ظ      
رئیس انجمن موسیقی شهرستان ری:

برای جوانان کارگاه‌های آموزشی موسیقی رایگان داریم

علیرضا قدیری رئیس انجمن موسیقی شهرستان ری در خصوص حواشی و فعالیت‌های هنری در این شهر، با خبرنگار آفتاب ری به گفتگو نشست.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، گفتگوی اختصاصی خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری با رئیس انجمن موسیقی شهرستان ری را در متن زیر می‌خوانید:

آفتاب ری: لطفا خودتان را معرفی کنید.

🔹علیرضا قدیری هستم متولد ۱۷ شهریور ۱۳۵۱ در شهر آبادان که از سال ۶۲ و در زمان جنگ به همراه خانواده به شهرستان ری آمدیم.

آفتاب ری: چطور به موسیقی علاقه مند شدید؟

🔹از دوران کودکی عاشق موسیقی بودم، یادم است یک‌بار با سیم‌ترمز دوچرخه و میل بافتنی مضراب درست کردم. من در مدارسی همچون: امام حسن عسکری(دستغیب سابق) و شهید مدرس در رشته فرهنگ و ادب درس می‌خواندم که عضو گروه مدرسه شدم و با ۵ هزار تومانی که مدرسه به ما داد رفتم سنتور و لوازم موسیقی خریدم و شروع به تمرین کردم و در همان سال با گروه سرود مدرسه مقام اول را در بین شهرستان‌های استان تهران کسب کردیم.

آفتاب ری: با چه اساتیدی همکاری و فعالیت داشته اید؟

🔹با استادان بزرگی همچون: عبدالله حجازی استاد بزرگ سنتور و در هنرستان موسیقی شبانه نزد استاد شاپور رحیمی کار کردن با سازهای دیگر را شروع کردم.

آفتاب ری: برای مردم شهرری اجراهای میدانی و همایشی داشته اید؟

🔹بله؛ برای اولین بار در شهرری بعد از انقلاب، کنسرت موسیقی با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کتاب‌خانه شیخ صدوق محله دولت آباد برگزار کردیم و بعد از آن به مرور در قالب گروه‌های مختلف در مدارس و سازمان‌های شهرری برنامه‌های گوناگونی را اجرا کردیم. ضمن اینکه در همایش بین‌المللی برج میلاد با نام “ری” حاضر شدیم.

آفتاب ری: چند موسسه یا آموزشگاه موسیقی در “ری” وجود دارد؟

🔹در حال حاضر ۱۲ آموزشگاه موسیقی در ری فعال هستند.

آفتاب ری: در حاضر چه فعالیت‌هایی دارید؟

🔹 در حال حاضر در سمت مدیر سرای محله شهادت انجام وظیفه می‌کنم و ۴ سال به عنوان مدیر نمونه فرهنگی در بین مناطق ۲۲گانه تهران و محله برتر انتخاب شدیم و از سال ۹۰ نیز بعنوان مسئول انجمن موسیقی شهرری انتخاب شدم و از آن روز تمام تلاش خود را برای احیای موسیقی انجام دادم. هر هفته برای کودکان اُتیسم و کودکان کم توان ذهنی در بیمارستان رازی امین‌آباد اجرای موسیقی و آواز داریم که از بین همین کودکان، گروهی را تشکیل دادیم و بطور رایگان به آن‌ها آموزش می‌دهیم‌.

آفتاب ری: علاقه‌مندان به موسیقی و چهره‌های مستعد در شهرری خود را چطور و به کجا معرفی کنند؟

🔹ما در مجتمع ابوالفتوح رازی واقع در فرهنگسرای ولاء، کارگاه‌های آموزشی و ورکشاپ‌های رایگانی را طی دوره‌های مختلف برگزار می‌کنیم که افراد مستعد و علاقه‌مند می‌توانند با حضور در این کارگاه‌ها خود را به اساتید معرفی کنند تا میزان استعدادهایشان بررسی و به کارگیری شوند. ضمن اینکه در پایان این کارگاه‌ها به شرکت کنندگان، گواهی پایان دوره با تایید انجمن موسیقی شهرری اهدا خواهد شد.

آفتاب ری: حرف آخر؟

بعنوان حرف آخر از تمام مسئولین مرتبط با موسیقی شهر می‌خواهم که تمام تلاش خود را در جهت حفظ و پرورش استعدادهای هنری شهرری بکار گیرند تا شاهد افتخار آفرینی‌های مستمر در سطوح مختلف باشیم، قبلا محدودیت‌های بسیاری در حوزه موسیقی وجود داشت که در حال حاضر شرایط بهتر شده و اگر صدور مجوزها راحت‌تر انجام شود، روزهای خوبی در انتظار موسیقی ری خواهد بود.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.