منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۱۵                                 ساعت:  ۱۲:۱۰ ب.ظ      
عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش مطرح کرد؛

برآورد ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه برای طرح توسعه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: مشکل قدیمی طرح توسعه آستان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بدون همراهی آستان حل نمی شود و شهرداری با وضعیت کنونی به تنهایی نمی تواند به طرح سرعت ببخشد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مجید فراهانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در جریان بازدید از طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) که به همراه حسن خلیل آبادی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران و سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ انجام شد، گفت: طرح توسعه آستان مقدس حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مشکل قدیمی است و نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه است.

فراهانی ضمن تاثر از وضعیت کنونی ساکنان اطراف این حرم شریف، افزود: شهرداری تهران با توجه به وضعیت کنونی که دارد به تنهایی نمی تواند به این طرح سرعت ببخشد و بدون همراهی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنى(ع) این مشکل حل نمی شود.

وی با اشاره به اینکه محدوده پیرامونی حرم بهترین گزینه برای رونق گردشگری شهرری است، گفت: تلاش می کنیم دراولین فرصت مشکل طرح توسعه حرم در صحن شورا مطرح شود و با جلسات مشترک با آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و همچنین مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی این طرح شتاب بگیرد.

سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ نیز با اشاره به اینکه طرح توسعه فضای پیرامونی حرم آماده اجرا است، گفت: تملک یکی از مهمترین موانع اجرای این طرح است که با توجه به آزادسازی بخشی از املاک معارض، همچنان بیش از ۴۰۰ پلاک باقی مانده است.

صفوی با اشاره به اینکه طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) همواره از اولویت های مدیریت شهری منطقه ۲۰ بوده است و شتاب آن نیازمند نگاه ویژه به این طرح است، افزود: پیاده راه خیابان حرم، پیاده راه ضلع شرق، پارکینگ های اطراف حرم، بوستان ها و مسیرهای بزرگراهی احداث شده پیرامون حرم از مهمترین پروژه های اجرا شده از سوی مدیریت شهری در سال های اخیر بوده است.

شهردار منطقه ٢٠ ادامه داد: اجراى پروژه جداره سازى خیابان حرم، مرمت کاروانسراى شاه عباسى، بهسازى میدان حضرت عبدالعظیم حسنى(ع) و احداث ایستگاه خط ۶ مترو نیز از جمله پروژه هاى تعریف شده در طرح توسعه پیرامون حرم است که با پیشرفت مناسبى در حال اجراست.

دو عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش بازدید از اثر تاریخی چشمه علی، پروژه هاى جداره سازی خیابان حرم، مرمت کاروانسرای شاه عباسی و طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را در برنامه کاری خود داشتند که با همراهی شهردار منطقه ۲۰ انجام شد و در نهایت با حضور در جمع ساکنان محله نفرآباد و هاشم آباد(محله پیرامون حرم) و دریافت نقطه نظرات آنها نسبت به اجرای طرح توسعه حرم به پایان رسید.

به گزارش آفتاب ری، بیش از ۲۰ سال است که طرح توسعه حرم مطهر شاه عبدالعظیم حسنی معطل مانده است و بر اساس این طرح عملیات اجرایی آن به شعاع ۲۰۰ مترمربع از حرم مطهر در زمینی به وسعت ۲۰ هزار مترمربع آغاز می‌شود،  اما به دلایل مختلف از جمله همکاری نکردن شهروندان و موافقت نکردن آنها با قیمت های کارشناسی طرح به حالت تعلیق در آمد و بی نتیجه ماند.


انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.