منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۵/۲۲                                 ساعت:  ۵:۱۰ ب.ظ      

بحث استقلال ری باید در تقسیمات کشوری بررسی شود

استاندار تهران گفت: تصمیم‌گیری در خصوص جداسازی ری از شهرداری تهران نیازمند سازوکار و تمهیدات لازم در سطوح کلان و تقسیمات کشوری است.

چاپ خبر
سید حسین هاشمی استاندار تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار آفتاب ری در خصوص مستقل شدن شهرری اظهار داشت: بحث استقلال شهرستان‌ها تا زمانی که در تقسیمات کشوری مطرح نشود قابل اجرا نیست و پروسه زمان‌بری دارد.

وی افزود: استقلال ری از برخی لحاظ به نفع شهرستان می‌باشد اما از یک سری جهات دیگر به نفع مردم نیست چرا که از امکانات زیرساختی که هم اکنون از سوی شهرداری تهران فراهم می شود محروم خواهند شد.

استاندار تهران بیان کرد: شهرداری تهران در بخش عمرانی حدود ۱۸هزار میلیارد تومان بودجه دارد که ری نیز از این ظرفیت بهره می‌برد و در صورت جداسازی ری از تهران این امتیازات قطع می شود که به ضرر مردم ری است.

وی با بیان اینکه تصمیم‌گیری در این خصوص نیازمند سازوکار و تمهیدات لازم و طرح موضوع در سطوح کلان و حاکمیتی است، گفت: برای جداسازی ری باید این موضوع در تقسیمات کشوری لحاظ شود و وزارت کشور و مجلس نیز موافقت نمایند.

هاشمی درخصوص آبیاری زمین های کشاورزی در جنوب تهران اظهار داشت: سال گذشته تعدادی از مزارع شهرستان ری با آبهای نامتعارف آبیاری می شد که همه این زمینها معدوم سازی شد.

وی با اشاره به احداث ۱۰ تصفیه‌خانه در شهرستان های استان تهران افزود: بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب فاضلاب تهران رها شده بود که امروز با برنامه ریزی‌ها از ۹۰ درصد آبیاری ها با آب‌های آلوده جلوگیری شده است.

استاندار تهران تصریح کرد: ۱۰درصد مابقی مربوط به زمین هایی می شود که بین دستگاه‌ها اختلاف نظر وجود دارد و باید در آزمایشگاه‌های واحدی این آزمایش و تحقیقات انجام بگیرد تا به نتیجه یکسان برسند.

انتهای پیام/

2 پاسخ به “بحث استقلال ری باید در تقسیمات کشوری بررسی شود”

  1. محمد گفت:

    شما می گویید که شهرداری تهران ۱۸ هزار میلیارد توام سالانه بودجه دارد خوبمگر شهرستان ری باوسعت سرزمینی ۲۲۹۳ کیلومتر مربع و حدود چهار بخش وپنج شهر و۱۶۵ روستا دارای دویا سه شهرک صنعتی با وجود ۶۰۰۰ واحد صنعتی کوچک وبزرگ ووجود پالایشگاه نفت بهران وپالایشگاه نفت شهید تند گویان وانبار نفت بسیار بزرگ ری که استخراج نفت از حوزه سرزمینی ری چندین سال است که انجام می شود وهمچنین باوجود چند کیلومتر شبکه بزرگ راهی شبکه ریلی واحداث جدید شهر آفتاب وفرودگاه امام خمینی (ره) ومتاسفانه وجود بهشت زهرا نه بخاطر امام (ره) وتربت پاک شهیدان گرانقدر وعزیز بخاطر دفن پی درپی اموات کل شهر ۱۲ میلیونی تهران ویا حتی استان تهران ووجود مرکز دفن زباله وآسایشگاه کهریزک ومرکز نگهداری بیماران روانی در امین آباد ری و باز متاسفانه وجود زندان وجو د مرکز دپوی اجساد یعنی پززشکی قانونی کل کشورهمچنین خطوط ریلی مترو ووجود این همه زیر ساخت اداری وسیاسی اینها همه خود سالانه باتوجه به تورم امروزه شاید سالانه حدود ۷۰۰ تا۱۰۰۰ میلیارد تومان برای حوزه سرزمینی ری مالیات ودر آمد دارد آن وقت چطور مسولین شهری تهران یا برخی از مسولین دیگر می گویند که تما این مسائل و امکانات نه به نام ری است ونه مربوط به ری یعنی حرف زور مثل این دیگر نشنیده بودیم که یکی نیست بگوید مگر می شود در داخل حوزه سرزمینی یک شهرستان این همه معضلات ویاامکانات وجود داشته باشد یا اینکه شهرکناری یا شهر دیگری بیاید تمام مسائل خود را در شهردیگر برزید ودائم در رسانه های مختلف به دروغ بگویند که ربطی به آن شهر ندارد

  2. راگا گفت:

    احسنت درود بر شما واقعا که حق مطلب را ادا کردید تهران از کنار ری تهران شد و انهایی که هیچ اطلاعی از ظرفیت ری ندارند
    مخالف جدایی ان از تهران هستند ری بار مالی تهران را به دوش میکشد وکمترین سود را خو د از داشته هایش میبرد
    امید واریم دولت ومجلس بزودی به این خواسته به حق ری برای جدا شدن و مستقل از تهران تحت شهرستان ری جامعه عمل بپوشانند.