منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۲۶                                 ساعت:  ۳:۴۵ ب.ظ      
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

بانک‌ها مانع تولید هستند/ بحرانهای کشور، سخت‌تر از ایستادن جلوی آمریکا نیست

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی بر مسائل فرهنگی اولویت دارد، گفت: برای مدیریت بحرانهای کشور نیاز به انسانهای جهادی داریم.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، محسن علیجانی زمانی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در دومین همایش شورای کشاورزان که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی شهرری برگزار شد اظهار داشت: با توجه به مشکلات متعددی که در کشور وجود دارد، مهمترین کمبود ما این است که نیاز به انسانهای جهادی داریم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، افزود: مشکلات این کشور پس از توکل و تلاش دولت، مجلس و مردم، باید مسائل را هدف گذاری کنند که جز با مدیریت جهادی و انقلابی میسر نیست. اگر غافل باشیم و در زمانی که مسئول هستیم فقط به دنبال منافع شخصی و ثروت اندوزی باشیم، نمی توانیم راه شهدا را ادامه بدهیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به بحران های آب، صندوق های بازنشستگی و بانکها گفت: امروز بانک بازوی تولید نیست، مانع تولید است. اینکه چرا بانکها به این سمت رفته اند، جای بحث دارد که آیا بخاطر رقمی بودن است؟ پولها را بجای اینکه به مردم بدهد خودش کار اقتصادی می کند؟ و یا… که دولت و مجلس به دنبال این هستند که به مسئله بانکها رسیدگی کنند.

علیجانی زمانی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی از دیگر معضلات جامعه است، تصریح کرد: مشکلات روستاها آنها را به حاشیه نشینی شهرها تبدیل کرده است. اگر به کشاورزی، دامداری و صنایع تبدیلی روستاها توجه شود، اسم روستاها حاشیه نمی شود بلکه مراکز کارآفرینی می شوند.

وی بیان کرد: بحرانهایی که امروز در کشور داریم سخت‌تر از ایستادن جلوی آمریکا نیست که می خواست این کشور را متعلق به خودش کند و ۴۰سال است که ما در مقابلش ایستادیم و اجازه ندادیم سلطه ایجاد کند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اینکه ششصد میلیون مترمکعب آب در سطح شهرستان وجود دارد، گفت: کشاورزان، مسئولان منطقه ای، فرماندار، بخشداران و ۳۰نماینده مردم ری در مجلس باید بحث آب شهرستان را مطالبه گری کنند و جلسات متعددی در این خصوص تشکیل شود.

علیجانی زمانی با بیان اینکه بحران آب داریم، تصریح کرد: بحران مدیریت آب از آن مهمتر است که حتما باید پیگری های جدی صورت بگیرد و جلسات بصورت منظم و منطقی ادامه پیدا کند تا با هدفگذاری و زمانبندی مشکلات موجود مرتفع شود.

وی ادامه داد: برای اینکه دشت طلایی ری در آینده نزدیک به آبادانی برسد و کشاورزی توان مضاعف پیدا کند، باید شبانه روزی تلاش کنیم و خواب نداشته باشیم تا اینکه به جای حرف، آب را ببینیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد: ۳مترمکعب آبی که از تصفیه خانه جنوب تهران، به ری تخصیص یافته است باید پیگیری کنیم تا برای انتقال آن شبکه ایجاد شود و مورد استفاده قرار بگیرد.

علیجانی زمانی اظهار داشت: زمین قابل کشت شهرستان ۵۰هزار هکتار است که با درصورت بهره برداری از تصفیه خانه ها و ظرفیت ششصد میلیون متر مکعب آب، قابلیت آبیاری ۹۰هزار هکتار زمین ایجاد می شود و در آینده می توانیم به شهرستانهای مجاور آب توزیع کنیم.

وی بیان کرد: انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود اما باید توجه داشته باشیم که مسائل اقتصادی بر مسائل فرهنگی اولویت دارد و مقام معظم رهبری نیز ابتدا تاکید بر اقتصاد مقاومتی می کنند سپس بر مقاوم سازی فرهنگی تاکید می کنند چرا که جوان بیکار و فقیر نمی تواند در مسائل فرهنگی نیز پیشرفت داشته باشد.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.