منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۱۲/۱۴                                 ساعت:  ۱۱:۰۸ ق.ظ      

بازی تیم ملی فوتسال ایران با تیم هفتاد و هشتم جهان!

در شرایطی که کمیته فوتسال به دنبال برگزاری بازی‌های تدارکاتی با برزیل و آرژانتین بود، در نهایت برنامه ریزی‌ و رایزنی‌هایی برای بازی با ارمنستان، تیم هفتاد و هشتم دنیا صورت گرفته است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،سال ۹۸ برای تیم ملی فوتسال ایران سال حساس و پرفشاری تلقی می‌شود چرا که بازی‌های مرحله مقدماتی و نهایی جام ملت‌های آسیا که در واقع انتخابی جام جهانی هم محسوب می‌شود، برگزار خواهد شد.

در شرایطی که تیم ملی ایران برای حضور قدرتمند در جام ملت‌ها و دفاع از عنوان قهرمانی اش به یک آماده سازی مطلوب و برگزاری بازی‌های تدارکاتی قدرتمند نیاز دارد، تاکنون پیش بینی‌های لازم و مناسبی در این ارتباط صورت نگرفته است.

کمیته فوتسال که پیش از این وعده برگزاری بازی با تیم‌های بزرگی از جمله برزیل و آرژانتین را داده بود، حالا در تازه‌ترین تصمیمات خود سراغ تیم‌هایی به عنوان حریف تدارکاتی تیم ملی رفته است که کمترین نشانی از یک حریف قدرتمند ندارند.

یکی از مسئولان کمیته فوتسال گفت اعلام کرد که این کمیته به دنبال درخواست تیم ملی فوتسال ارمنستان برای برگزاری بازی تدارکاتی با ایران، قصد دارد به این درخواست پاسخ مثبت بدهد و تیم ملی را در «فیفا دی» فروردین مقابل این تیم به میدان بفرستد.

این در شرایطی است که ارمنستان در آخرین رده بندی اعلام شده تیم‌های ملی فوتسال جهان، در رده هفتاد و هشتم قرار دارد و قابل مقایسه با تیم ایران که در رده سوم دنیا جای دارد، نیست.

حتی برگزاری بازی با تیم‌های ضعیفی از شرق و جنوب شرق آسیا هم در برنامه کمیته فوتسال پیش بینی شده است تا در صورتی که بازی با ارمنستان به هر دلیلی برگزار نشود، فیفادی خبرساز فروردین خالی نماند!

فدراسیون فوتبال ایران چند ماه پیش باوجود قطعی بودن بازی با تیم ملی فوتسال برزیل در خاک این کشور، این برنامه را به دلیل مشکلات مالی لغو کرد. از همان موقع تلاش‌ها برای برگزاری بازی با برزیل در ایران بی نتیجه ماند و کمیته فوتسال ناچار سراغ کشورهای دیگر از جمله آرژانتین رفت. آرژانتینی‌ها هم تاکید کرده اند که تقویمشان برای سال ۹۸ پر شده است و احتمالاً فروردین ۹۹ به ایران می آیند.

می‌گویند «سالی که نکوست از بهارش پیداست». اینطور که از شواهد پیداست چشم انداز تدارکات و آماده سازی تیم ملی فوتسال ایران برای سال ۹۸ که سال کسب سهمیه جام جهانی ۲۰۲۰ محسوب می‌شود، چندان روشن نیست و باید دید کمیته فوتسال چه اقداماتی برای پرکردن این خلاء در نظر می‌گیرد.

منبع :مهر

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.