منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷                                 ساعت:  ۸:۲۶ ق.ظ      
چشمه علی؛

بازگشت آب چشمه‌علی تا ۱۰ روز آینده/ مترو هیچ تأثیری در میزان آب چشمه‌علی ندارد

مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: آب چشمه‌علی تا ۱۰ روز آینده به مخرج اصلی باز می‌گردد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،علی امام مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه در خصوص خشک شدن آبچشمه‌علی شهر ری گفت: برای توسعه بخش جنوبی خط ۶ متروی تهراندستگاه حفاری مکانیزه زیر زمین تعبیه شد و از حدود یک سال گذشته قریب به ۱/۶ کیلومتر از ۶ کیلومتر حفاری شد. این اتفاق در مدیریت سابق رخ داد.

وی افزود: توسعه بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران به گونه‌ای لحاظ شد که باابنیه تاریخی شهر ری و حوزه‌های میراثی این شهرستان فاصله کافی را داشته باشد.

امام در ادامه گفت: با ورود دستگاه حفاری مترو، مسیر آب از گسل‌های شرقی کوه بی‌بی شهربانو به عنوان تغذیه چشمه‌علی برای مدتی بسته شد و در طول یک سال گذشته در مواقعی آب چشمه‌علی کم شده و در مواقعی خشک شده است.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با تأکید بر اینکه مترو هیچ تأثیری در کاهش آب چشمه‌علی نخواهد داشت، گفت: دستگاه حفاری مترو در روزهای گذشته از آن منطقه عبور کرده است و آب چشمه از نهم تیر ماه به مخرج اصلی بازگشته است.

وی علت حجم کم آب چشمه‌علی را عدم آب‌بندی کامل دانست و گفت طی ۱۰ روز آینده آب‌بندی به صورت کامل تکمیل خواهد شد و عمق آب بیش‌تر می‌شود و به حالت عادی باز می‌گردد.

امام خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم منابع زیرزمینی در فصل تابستان کم است؛ اگر به نوسانات آب چشمه‌علی توجه کنیم نوسانات زیادی رخ داده است.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه در پایان با بیان اینکه در نیمه دوم سال ۹۶ پانل علمی متشکل از متخصصین زمین‌شناسی تشکیل شد گفت: اساتید دانشگاه تحقیقات لازم را انجام دادند و مشخص شد مترو هیچ تأثیری در میزان آب چشمه‌علی ندارد.

باشگاه خبرنگاران جوان

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.