منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹                                 ساعت:  ۷:۲۰ ق.ظ      

بازتاب وارونه حقیقت؛ حربه بوق‌های خبیث استکبار علیه انسانیت

رصد روزانه توئیتر خبرنگاران رسانه های استکباری تلاش آنها را برای محو حقیقت نشان میدهد، امثال خبرنگاران BBC فارسی و العربیه که در اوج نفاق با گرفتن ژستهای حقوق بشری به دروغ پراکنی مشغول اند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری به نقل از خبرگزاری مهر، گروه بین الملل ـ رامین حسین آبادیان: در شرایطی که جبهه مقاومت در حال محقق ساختن دستاوردهای بسیاری در منطقه به ویژه در سوریه و عراق است، همزمان با گسترده‌تر شدن اقدامات تروریستی گروه های تکفیری مورد حمایت آمریکا و صهیونیسم، رسانه‌های تغذیه شونده از دلارهای نفتی سعودی نیز هجمه شدیدی را علیه محور مقاومت کلید زده‌اند.

این رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی وابسته به آنها در تلاش هستند تا از طریق وارونه جلوه دادن واقعیت، افکار عمومی را گمراه ساخته و به آنها آدرس غلط بدهند. این نوع جوسازی رسانه‌ای علیه محور مقاومت آن هم با انتشار اخباری که هیچ رنگ و بویی از واقعیت ندارند، حکایت از آن دارد که مثلث آمریکا ـ صهیونیسم ـ سعودی به شکست مزدوران خود در نبرد با جبهه مقاومت پی برده و قصد دارد این شکست را در عرصه رسانه‌ای و از طریق بوق‌های رسانه ای خود جبران نماید.

بسیاری از رسانه های وابسته به عربستان سعودی و قطری از جمله «العربیه»، «الحدث» و «الجزیره» و همچنین شبکه های اجتماعی وابسته و یا همسو با آنها به پیروی از پدرخوانده های خود مانند بی بی سی از طریق انتشار تصاویر جعلی و غیرواقعی از تحولات میدانی در برخی کشورهای منطقه و به ویژه سوریه، تلاش می کنند تا ضمن جریحه دار کردن احساسات افکار عمومی، آنها را به سمت و سوی توهمات خودساخته خود سوق دهند.

افزون بر این، هدف دیگر این رسانه ها با انتشار اخبار دروغین و تصاویر جعلی از واقعیت‌های موجود در منطقه ایجاد نوعی جنگ روانی علیه نیروهای مقاومت در کنار جنگ نظامی است. آنها قصد دارند با ایجاد جنگ روانی، در صفوف نیروهای مقاومت رخنه کرده و روحیه آنها را تضعیف کنند.

نمونه های فراوانی وجود دارند که به خوبی حاکی از دروغ‌پراکنی‌های این بوق‌های تبلیغاتی علیه محور مقاومت در منطقه هستند؛ دروغ‌هایی که برای نجات تروریست های تکفیری از جهنمی که نیروهای مقاومت برای آنها تدارک دیده اند، ساخته و پرداخته شده و می شوند.

در این باره؛ چندی پیش پایگاه خبری «عربی ۲۱» تصویری را از یک زن در حالی که عکس فرزند خود را در دست دارد، به نمایش گذاشت. این شبکه و رسانه های اجتماعی همسو با آن مدعی بودند که این زن در حالی که تصویر فرزندش را در دست دارد، خطاب به حزب الله لبنان فریاد می کشد: «فرزندم را از سوریه بازگردانید». در واقع این رسانه ها قصد داشتند اینگونه وانمود کنند که حزب الله لبنان، غیرنظامیان را بالاجبار به میدان نبرد در سوریه برده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.