منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۸/۲۳                                 ساعت:  ۱۱:۵۸ ق.ظ      
همزمان با هفته ملی دیابت انجام می‌شود:

ایستگاه‌های سلامت محور در شهرری برپا می‎شود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۰ از اجرای ویژه برنامه‌های هفته ملی دیابت و خدمات رایگان سلامت محور در محلات منطقه ۲۰ خبر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام و المسلمین معبودی گفت: به مناسبت هفته ملی دیابت ۶ ایستگاه سلامت محور با موضوع اطلاع رسانی و آگاهی بخشی شهروندان در خصوص پیشگیری و کنترل دیابت با ارائه خدمات رایگان از جمله مشاوره و غربال‌گری قند خون ویژه دیابتی‌ها در میادین میوه و تره بار و موقعیت‌های پرتردد این منطقه برگزار می‌شود.

معبودی ادامه داد: میدان‌های میوه و تره بار محله ۱۳ آبان و حمزه آباد، سالن ورزشی گلمهر در محله شهادت، فروشگاه شهروند، ایستگاه آتش نشانی در محله تقی آباد، مسجد فاطمه الزهرا(س) محله ظهیرآباد از جمله موقعیت‌های برپایی ایستگاه سلامت است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های این هفته با محوریت مراکز فرهنگی، سراهای محله و کانون‌های دیابت به اجرا می‌رسد، افزود: اجرای برنامه گفت و گو در شهر با محوریت موضوع دیابت و خانواده در بوستان ایثار از دیگر برنامه‌های این مناسبت است که با هدف جلب مشارکت شهروندان و هم‌افزایی برگزار می‌شود. معبودی اطلاع رسانی و افزایش آگاهی‌های عمومی در خصوص بیماری دیابت و عوارض ناشی از آن با اولویت پیشگیری و کنترل را از مهمترین اهداف برنامه‌های هفته ملی دیابت برشمرد و برگزاری مسابقات ورزشی و برنامه‌های تفریحی ویژه اعضای کانون دیابت، کارگاه‌های آموزشی دیابت، تورهای گردشگری ویژه دبیران کانون دیابت محلات، جشنواره غذا و شیرینی دیابتی را از دیگر برنامه‌های مناسبتی هفته ملی دیابت عنوان کرد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ یادآور شد: برنامه‌های تدارک دیده شده هفته ملی دیابت با هماهنگی وزارت بهداشت و همکاری اداره سلامت این منطقه از ۱۹ آبان آغاز شده و تا ۲۵ ادامه دارد.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.