منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴                                 ساعت:  ۵:۳۷ ب.ظ      
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان تهران:

ایجاد ۴ هزار شغل در راستای تحقق اقتصادمقاومتی مهمترین مأموریت بسیج سازندگی استان تهران در سال ۹۶ است

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان تهران گفت: در سال ۹۶ نیز برای تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در کنار فعالیت های عمرانی و بهداشت، اشتغال را در اولویت برنامه های خود قرار داده ایم و مقرر شده است با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان برای ۴هزار نفر شغل ایجاد بکنیم.

چاپ خبر
سرهنگ عبدالله اصغری مسئول سازمان بسیج سازندگی استان تهران در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر اردو جهادی در سطح استان تهران در حوزه های فرهنگی، بهداشت و سلامت، اقتصاد مقاومتی و عمرانی برگزار شده است.

اصغری یادآور شد: در اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۹ بعد از خلأی که به دلیل تعطیلی جهاد سازندگی و ادغام آن با جهاد کشاورزی حس می شد، مقام معظم رهبری فرمان تشکیل بسیج سازندگی را دادند.

وی افزود: آثار سازندگی های گروههای جهادی که از اوایل انقلاب شروع به کار کرده بودند در روستاها دیده می شود مانند ساخت حمام، مسجد و راه؛ و ما نیز با ماموریت هایی که داریم این راه را ادامه می دهیم ولی تفاوتی که وجود دارد این است که جهاد یک نهاد برخوردار از اعتبارات دولتی بود  اما بسیج سازندگی با کمک اعتبارات سپاه پاسداران و خیرین کار اقدامات پروژه ها را در چهار عرصه فرهنگی، عمرانی، اقتصادمقاومتی و اشتغال و بهداشت و سلامت انجام می دهد.

اصغری با تبیین مأموریت های بسیج سازندگی گفت: کمک به دولت در اجرای پروژه های محرومیت زدایی از جمله پروژه های کوچک و زودبازده و عام المنفعه، تشکیل گروههای جهادی و سازماندهی موضوع اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال در مناطق محروم و کم برخوردار و خدمات مردم داری و مردم یاری سه مأموریت اصلی این سازمان است که عملکردهای آن در کارنامه بسیج سازندگی مشهود است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان تهران با بیان اینکه شناخت عرصه، اولین اقدام گروه جهادی است، افزود: برای این منظور “نرم افزار جامع مناطق محروم استان تهران” را تهیه کرده ایم و کاربرگی در آن ایجاد شده که ۱۲۰ آیتم در ارتباط با وضعیت فرهنگ، بهداشت، اشتغال و مباحث زیرساختی روستا ها عنوان شده است.

وی ادامه داد: با کمک این نرم افزار، اطلاعات ۸۰۰ روستای استان تهران را جمع آوری کردیم که از بین آنها ۱۷ روستا نقطه خاص بود که یکی از این موارد روستای قلعه سیمون بود که ۱۸ سال جمعی از هموطنان در مخروبه ای در آنجا زندگی می کردند، با اقدام و مدیریت جهادی در مدت چهار ماه توانستیم ۴۹واحد مسکونی را آماده و تحویل بدهیم.

اصغری با اشاره به افتتاح ۵ پروژه در شهرستان ملارد اظهار داشت: با گذشت ۳۹ سال از انقلاب روستای این شهرستان از آب آشامیدنی برخوردار نبود و مسئولین نیز اعتقادی به آبرسانی این مناطق نداشتند و می گفتند برای ۶۳ خانواده صرفه اقتصادی ندارد و لذا با یک اقدام جهادی لوله کشی و آبرسانی به این روستا را انجام دادیم.

وی احداث بوستان، درختکاری یک هکتاری،  نصب ست کامل ورزشی، خانه سازی برای محرومین، آسفالت جاده بین روستایی و فضای سبز روستا را از دیگر اقداماتی دانست که توسط بسیج سازندگی در روستاهای محروم صورت گرفته است.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان تهران گفت: در سال ۹۵ باهمت جهادگران استان تهران در حوزه عمرانی ۴۷۱ پروژه ساخت و تعمیر و مرمت و در حوزه بهداشت و سلامت بیش از ۳۰هزار نفر از خدمات پزشکی تخصصی و عمومی بسیج سازندگی در سطح استان و سایر استانهای محروم برخوردار شدند.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ نیز برای تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در کنار فعالیت های عمرانی و بهداشت، اشتغال را در اولویت برنامه های خود قرار داده ایم و مقرر شده است با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان برای ۴هزار نفر شغل ایجاد بکنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.