منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۸/۲۲                                 ساعت:  ۲:۱۷ ب.ظ      
مسئول بسیج سازندگی سپاه سید الشهدای(ع) خبر داد:

اولین گروه جهادی با ۲۰پزشک عمومی و متخصص به کرمانشاه اعزام شدند

مسئول بسیج سازندگی سپاه سید الشهدای(ع) استان تهران گفت: ۲۰گروه جهادی در دو بخش مهندسی و پزشکی اعلام آمادگی کردند که ۱۵گروه در بخش مهندسی و ۵گروه نیز در بحث پزشکی وارد عمل می‌شوند که بعد از اعلام نیاز قرارگاه مرکزی نیروهای خود رابه کرمانشاه اعزام می‌کنیم.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، در پی زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۷.۳ ریشتر کرمانشاه و کمی بعد پس‌لرزه ۴.۶ریشتری حوالی مرز ایران و عراق را لرزاند؛ این زمین‌لرزه در بسیاری از استان‌های غربی کشور احساس شده و آسیب‌هایی به مناطق غربی‌ وارد کرده است.

در پی این حادثه تعداد زیادی از هم‌وطنانمان جان خود را از دست دادند که تا کنون آمار نهای از آن اعلام نشده است. بعد از وقوع این حادثه دستگاه‌های دولتی و نظامی از توان خود برای رسیدگی به زلزله‌زدگان کرمانشاه بسیج شدند.

علاوه بر نهاده‌های دولتی و نظامی، تعداد زیادی از مردم از سراسر ایران برای امداد رسانی و کمک به آسیب دیدگان آمادگی خود را اعلام کردند و حتی بنا به خیرهای رسیده تعدادی از آن‌ها به صورت گروهی برای کمک به مردم کرمانشاه راهی این استان شدند.

در همین رابطه عبداله اصغری مسئول بسیج سازندگی سپاه سید الشهدای(ع) استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تهران نیوز، گفت: بعد از اعلام آمادگی گروه‌های جهادی برای کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه، قرارگاه سازندگی اعلام کرد که به منظور تسهیل در امر امداد رسانی سهیمه شهرستان‌های استان تهران را اعلام می‌کند به همین منظور ما فراخوان را اعلام کردیم و منتظر ابلاغ سهیمه هستیم.

اصغری افزود: گروهای جهادی مهندسی، پزشکی، اقتصاد مقاومتی به خصوص در بحث دامپزشکی، فرهنگی و غیره آماده باش کامل هستند که به محض ابلاغ دستور و نوع فعالیت برای کمک به مردم استان کرمانشاه اقدام می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در همان دقایق اولیه استقبال بسیار خوبی از سوی جوانان بسیجی صورت گرفته، اظهار کرد:  ۲۰گروه جهادی در دو بخش مهندسی و پزشکی اعلام آمادگی کردند که  ۱۵گروه در بخش مهندسی و ۵گروه نیز در بحث پزشکی وارد عمل می‌شوند که بعد از اعلام نیاز قرارگاه مرکزی نیروهای خود رابه کرمانشاه اعزام می‌کنیم.

اصغری اعلام کرد: در حال حاضر ۲۰پزشک عمومی و متخصص طی اولین گروه جهادی در سال ساعت ۱۴ به کرمانشاه اعزام می‌شوند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سید الشهدای(ع) اذعان کرد: پزشکان و خیرین که تمایل به کمک به مردم کرمانشاه دارند سعی کنند بدون همانگی اعزام نشوند و با هماهنگی با مرکز جهاد سازندگی اقدام به کمک کنند.

مسئولان اعلام کردند که مردم به صورت خود سر به کرمانشاه جهت کمک نروند و برای تسهیل در این امر خود را به گروه‌های که از سوی نهاد‌های مختلف اعزام می‌شود معرفی کنند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.