منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۵/۲۸                                 ساعت:  ۱۰:۱۴ ق.ظ      
با حضور هیئت ها و دسته های عزاداری؛

اولین شب عزاداری ایام مسلمیه در حرم عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد

به مناسبت شهادت امام محمد باقر(ع) و ایام مسلمیه ، عزاداران اهل‌بیت(ع) و هیئت‌های مذهبی از سراسر کشور در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گردهم آمده و برای سفیر مظلوم و غریب حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) اقامه عزا کردند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، نخستین شب از مراسم عزاداری ایام «مسلمیه» که مصادف با شب شهادت حضرت امام محمد باقر (ع)  بود با حضور جمع کثیری از عزاداران در قالب دسته های عزاداری و هیئت های مذهبی در بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد.

بنا به سنتی قدیمی، جمعی از هیئات شهر تهران و شهر ری، در ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل علیه السلام ، فرستاده امام حسین علیه السلام به شهر کوفه، به مدت سه شب در قالب دسته های عزادار به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) مشرف شده و به برگزاری مراسم عزاداری می پردازند.

در این سه شب دسته های سینه زن در صحن های حرم مطهر تجمع کرده و مراسم با شکوهی را به یاد نخستین شهید واقعه جانسوز کربلای حسینی بر پا می کنند.

این مراسم در ری، قدمت بسیار زیادی دارد و این حرکت مردمی منحصر به فرد در جهان تشیع ، هر ساله در این ایام در شهرستان ری باشکوه و عظمت خاصی برگزار می شود.

امسال نیز، آیین مسلمیه از روز شنبه ۲۷ مرداد ماه هم زمان با شب شهادت حضرت امام محمد باقر(ع)  آغاز شده و تا دوشنبه۲۹ مردادماه ادامه دارد و هیئت های مذهبی پس از عبور از میدان و بازار در حرم حضرت عبدالظیم حسنی (ع) عزاداری می کنند.

منبع: عقیق

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.