منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۲۰                                 ساعت:  ۱۲:۴۹ ب.ظ      

اهدای مدالهای نخبگان به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

اعضای کانون دانش پژوهان نخبه با تولیت آستان مقدس دیدار و مدال های کسب شده در المپیادها را به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) اهدا کردند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، نخبگان مدال آور “کانون دانش پژوهان نخبه” ضمن دیدار با آیت الله محمدی ری شهری دو مدال برنز کسب شده خود در المپیاد ریاضی و فیزیک را به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام اهدا کردند.

آیت الله ری شهری در این دیدار با بیان اینکه جلسه با جوانان و نخبگان بسیار شیرین و باعث خرسندی است، حدیثی به این شرح نقل کرد: “علم قدرت است اگر کسی به قدرت علم رسید، قدرت تهاجمی پیدا میکند و اگر کسی به این قدرت نرسد مورد هجوم قرار می گیرد.”

وی بیان کرد: مشکل ما این است که مورد هجوم علمی دشمن هستیم و دشمنان با علم بدون معنویت به همه دنیا هجوم می آورند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه داد: نخبه پروری علمی باید در کنار نخبه پروری عملی باشد تا برای نظام کارساز باشد زیرا اگر علم در کنار عمل نباشد و در خدمت معنویت نباشد بدون شک به خدمت پول در می آید و دشمن انسانیت خواهد بود.

آیت الله ری شهری با بیان اینکه دنیا در دست آمریکا و انگلیس است، گفت: استکبار جامعه بشریت را برده خود کرده است و این نتیجه علم بدون معنویت است زیرا علمی که بدون معنویت باشد بر علیه بشر است.

وی ادامه داد: بشر امروز از علم بدون معنویت بیزار است چون علمی که فاقد معنویت باشد انسان را به بردگی جنسی گرفته و تا این حد به گرسنگی می کشاند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز نوجوانی که بااستعداد و نخبه علمی باشد و در کنار آن معنویت نیز داشته باشد، به سختی پیدا می شود و لذا در این زمینه باید تلاشهای زیادی صورت بگیرد.

آیت الله ری شهری با تاکید بر بکارگیری اساتید خوب، ابراز کرد: اساتیدی که خود از معنویت بهره ای نبرده اند نمی توانند دانشجویان خوبی تربیت کنند و باید اساتید در کنار علم، معنویات و عمل همزمان با علم را آموزش بدهند.

در بخش دیگری از این نشست، هادی غنی پور عضو هیئت امنای “کانون دانش پژوهان نخبه” با بیان اینکه هدف ما عمل به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر نخبه پروری است، گفت: ما ۴شعبه در مناطق ۱۴، ۱۶، ۱۹ و ۲۰ تهران داریم و با پذیرش دانش اموزان مستعد و باهوش زمینه نخبه پروری آنها را فراهم می کنیم.

وی افزود: بیش از دوهزار نفر در این کانون فعالیت می کنند که علاوه بر مباحث علمی در زمینه های دیگری مانند فرهنگی و ورزشی نیز مدال کسب کرده اند.

وی با بیان اینکه تا کنون سه مرتبه مدالهای خود را به مقام معظم رهبری اهدا کرده ایم، گفت: محور برنامه های ما علمی اعتقادی است و از ۲۰سال پیش طی یک اقدام آتش به اختیار این کانون مردمی را بنا کرده ایم که بسیاری از اعضا به توانمندی و کارآمدی خوبی در کشور رسیده اند.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.