منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۸                                 ساعت:  ۶:۴۲ ب.ظ      
مدیر کل سرمایه‎گذاری خارجی و کمک های اقتصادی ایران:

امنیت موجود در کشور تأثیر مثبتی در جذب سرمایه گذاران خارجی دارد

وی با اشاره به اینکه ایران در بین کشورهای منطقه امن ترین کشور است، تصریح کرد: امنیت موجود در کشور تأثیر مثبتی در جذب سرمایه گذاران دارد

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، نشست مشترک مسؤولان و نخبگان اقتصادی شهرستان ری با محوریت اقتصاد مقاومتی با حضور کارشناسان و مدیران اقتصادی شهرستانی، استانی و کشوری در تالار خدمت فرمانداری شهرستان ری برگزار شد.

احمد جمالی مدیر کل سرمایه‎گذاری خارجی و کمک های اقتصادی ایران با بیان اینکه امسال با محوریت اقتصاد مقاومتی و بر مبنای توسعه اقتصادی حرکت می کنیم اظهار داشت: ما از سرمایه گذاران خارجی استقبال و حمایت می کنیم.

جمالی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی بسیار شفاف است، تصریح کرد: پس ازز توافق برجام بالغ بر ۱۱میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب داشتیم که بیشتر در زمینه های انرژی، سلامت و کشاورزی بوده است.

وی ویژگی های سرمایه گذارانی را که وارد ایران می شوند بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: سرمایه گذاری خارجی به دو مؤلفه اصلی نیاز دارد؛ یکی بسترهای قانونی و دومی نهادهایی که باید از آنها حمایت کنند.

مدیر کل سرمایه‎گذاری خارجی در ادامه بیان کرد: ایران از منظر قانونی بیشترین سابقه را در قانون دارد و در حمایت از سرمایه گذاران خارجی، کشور بی نظیری است.

جمالی افزود: قبلا عمده هیئت های خارجی که وارد کشور می شدند، گروههای سیاسی بودند و امروز به واسطه جذب سرمایه گذار خارجی، بیشترین هیئت ها از حوزه اقتصادی وارد ایران می شوند.

وی با اشاره به اینکه ایران در بین کشورهای منطقه امن ترین کشور است، تصریح کرد: امنیت موجود در کشور تأثیر مثبتی در جذب سرمایه گذاران دارد چرا که این هیئت ها قبل از ورود به هر کشور در مورد امنیت و فرصت های اقتصادی  آن کشور تحقیق می کنند.

مدیر کل سرمایه‎گذاری خارجی گفت: احداث شهرک پوشاک و شهرک هایتک در این منطقه بسیار حائز اهمیت است و فرایند بسیار خوبی در توسعه اقتصاد منطقه و تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد می کند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.