منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۱۶                                 ساعت:  ۹:۰۵ ب.ظ      
مدیر عامل بنیاد بین المللی:

امروز به برکت خون شهدا در جهان تعیین کننده هستیم/پیام غدیر مدیریت قانونمند جامعه است

مدیر عامل بنیاد بین المللی گفت: تبعیت از ولایت و مدیریت جامعه پیامهای غدیر هستند و انقلاب اسلامی تداوم راه غدیر است.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، در آستانه فرا رسیدن عید سعید غدیر خم مراسم بزرگداشت ۲۵۰۰ شهید سادات استان تهران و شهدای مدافع حرم با حضور حمید علی صمیمی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، حسین ظریف منش مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر، جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار شد.

مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: دهه امامت و ولایت از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر جشن همه مسلمانان است و با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری تشکیل شده است که فرمودند؛ بین عید غدیر و قربان رابطه ای وجود دارد. عید قربان روز امامت حضرت ابراهیم(ع) و عید غدیر روزی است که امیرالمومنین علی(ع) بعد از سختی های فراوان به امامت رسید.

وی افزود: حضرت علی(ع) دومین شخصیت عالم بشریت و سمبل همه ارزشهای الهی و برادر پیامبر(ص) است که در قالب امامت، استمرار رسالت را میسر کرد. روز اطاعت علی(ع) شیعیان جشن می گیرند و اهل بیت شادان هستند و باید یک جشن بی نظیر در این روز برگزار کنیم.

ظریف منش پیام غدیر را مدیریت جامعه دانست و تصریح کرد: ولایت و امامت علی(ع) به عنوان اولاترین ارزشها و فضیلت های انسانی است و انقلاب اسلامی تداوم راه غدیر است.

وی با اشاره به بیاناتی از حضرت امام خمینی(ره) گفت: در روز عید غدیر جشن و چراغانی لازم است ولی پیام مهمتر این است که با شناخت علی(ع) از مکتب اهل بیت درس بگیریم. غدیر آمده است تا بگوید چگونه تبعیت کنیم.

مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر با بیان اینکه اسلام برای اداره امور جامعه مبنا و برنامه دارد، ادامه داد: غدیر به ما می گوید که برای مدیریت، رهبری و ریاست جامعه و تنظیم مناسبات حاکم بر روابط جامعه  قاعده و ضوابط داریم و باید بر اساس آن عمل کنیم.

ظریف منش ابراز کرد: غدیر تنها برای شیعیان نیست بلکه برای همه بشریت است ولی از روز اول دشمنی ها با امام علی(ع) که صاحب غدیر است شروع شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: به برکت خون شهدا، امروز کشوری ذلیل نیستیم و ملت ما چشم به بیگانگان ندوخته اند. آمریکا غلط می کند در تصمیم گیری های ما دخالت بکند.

مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر افزود: زمانی فرهنگ غالب غربی در کشور ما حاکم بود، خودمان تصمیم نمی گرفتیم، اموال ما را به غارت می بردند و اندیشه های ما را تصرف کرده بودند اما امروز با ایثار و صبر  و همیشه درصحنه بودن ملت عزیز ایران در دنیا تعیین کننده هستیم.

ظریف منش با بیان اینکه اگر حضور ملت همیشه در صحنه و قیام شهدا نبود وضعیت قبل از انقلاب را داشتیم، گفت: مدافعان حرم  و شهدا کاری کردند که آمریکا که گمان نمی کرد زمانی بر خلاف میلش عمل شود امروز درمانده و مستاصل شده است و از همه برنامه ریزی هایش در سوریه، عراق و افغانستان ایران بهره برد که همه به برکت خون شهداست.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.