منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۱۱/۲۵                                 ساعت:  ۱۰:۳۰ ق.ظ      

امداد رسانی به پانزده هزار و ۸۰۰ نفر در ٢٢ استان

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: به ١۵٨٠٠نفر در ٢٢ استان متاثر از برف و کولاک امدادرسانی شده و اسکان اضطراری برای ٣١۶٢نفر صورت گرفته است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات درباره امداد رسانی حوادث برف و کولاک از٢٠ لغایت ٢۵ بهمن تا ساعت ٠۵:٣٠ اظهار کرد: در این عملیات ها ٢٢ استان (اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌های جنوبی، رضوی و شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و یزد) متاثر برف و کولاک شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه به ٢٢۵شهر، روستا و محورهای کوهستانی امدادرسانی شده، بیان کرد : به ١۵٨٠٠نفر امدادرسانی شده و اسکان اضطراری٣١۶٢نفر (در پایگاه‌های امداد و نجات، مدارس، مساجد و …) صورت گرفته و ١١٣نفر به مناطق امن منتقل شده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات در ادامه افزود: در این عملیات ها فوت ۶نفر، گرفتارشدن سواری در مسیر سیلاب–خوزستان–لالی:١نفر، خراسان جنوبی–اسدیه:٣نفر، سیستان و بلوچستان-میرجاوه:١نفر، فارس-ممسنی:١نفر، هرمزگان-رودان:١نفر، مفقودی داشته ایم و ٨۶٣ دستگاه خودرو از برف رهاسازی شده‌اند.

سلیمی گفت: ۶١دستگاه خودرو  از مسیرسیلاب رهاسازی شده، تخلیه آب از منازل مسکونی٢۴٢واحد، ٣٩۴تیم شامل ١۵٠٨نفر در این عملیات ها به امداد رسانی پرداخته اند.

سلیمی درباره اقلام زیستی و غذایی توزیع شده در حوادث جوی از ٢٠ لغایت ٢۵ بهمن تا ساعت ٠۵:٣٠گفت: ١۶٠دستگاه چادر، ٣۴٢٠تخته پتو، ٩٠٠تخته موکت، ٣٢٠٠کیلوگرم نایلون، ١۶٨شعله والور و فانوس، ١٣٩٢بسته بسته غذایی، ٣۵٠٠قوطی کنسروجات، ٧۴٠قرص نان، ٢٩٨کیلوگرم، برنج ٣١٩کیلوگرم، حبوبات٣٧٠کیلوگرم، قندوشکر ٣٣١کیلوگرم، روغن ۵۴٠کیلوگرم، آب معدنی ٣٣٩بطری، بیسکوییت٢۵٠بسته، امدادرسانی در کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و فارس ادامه دارد.

منبع :مهر

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.