منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۳/۲۰                                 ساعت:  ۱۰:۱۵ ب.ظ      

افسریه تا شهرک غرب روی ریل / ۲۲ کیلومتر از خط ۷ متروی تهران به بهره برداری رسید

۲۲ کیلومتر از خط ۷ متروی تهران با حضور شهردار تهران، تعدادی از اعضای شورای شهر، تعدادی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و شهروندان به بهره‌برداری رسید.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، خط ۷ متروی تهران عمیق‌ترین، طولانی‌ترین و سخت‌ترین خط متروی تهران از نظر عملیات عمرانی انجام شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های این خط دارا بودن ایستگاه تقاطعی با تمامی خطوط متروی تهران است. این خط ۱۹ ایستگاه دارد که از امروز ۷ ایستگاه بسیج، میدان محمدیه، بریانک، کمیل، شهید نواب صفوی، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت به شهروندان خدمات ارائه می‌کنند.

ایستگاه‌های باقیمانده نیز پس از نصب پله‌برقی و تکمیل نهایی افتتاح می‌شوند. به‌عبارت دیگر قرار است هر‌ماه یک ایستگاه دیگر از این خط به بهره‌برداری برسد. با افتتاح این شبکه طول شبکه متروی پایتخت به ۲۰۵ کیلومتر رسید.

به گفته شهردار تهران که در مراسم دیروز حاضر بود، مهم‌ترین درسی که می‌توان از افتتاح خط۷ مترو گرفت، این است که فعل خواستن و توانستن به درستی در این پروژه صرف و عمل شد. وی افزود: تا زمانی که دل پای کار نیاید، اگر هرچه امکانات، پول و تخصص هم باشد، باز کار به جایی نمی‌رسد. اگر دل آمد و به‌ویژه این دل برخاسته از یک مقصد الهی و اخلاص بود، کار به سرانجام می‌رسد.

تأکید محمدباقر قالیباف عقلانیت متصل به وحی بود و نه عقلانیت ابزاری. وی در این‌باره توضیح داد: اگر این اتفاق افتاد، خواستن و توانستن شکل می‌گیرد و شامل لایحتسب می‌شود؛ یعنی کارها به‌گونه‌ای پیش می‌رود که در این شرایط سخت مالی و مشکلات تحریم شاهد افتتاح چنین پروژه مهمی می‌شویم. وی از کسانی سخن گفت که با بی‌انصافی و زخم‌زبان در مورد اقدامات بزرگ شهرداری اظهارنظر می‌کنند اما با این همه وی همیشه تلاش کرده تا بدون گلایه، به‌عنوان مسئول تنها کارش را انجام دهد.

قالیباف با یادآوری ۲قول جدی که از ابتدای مسئولیتش درشهرداری به مردم داده بود، گفت: من قول به کاهش فاصله شمال و جنوب دادم. ما مدعی هستیم فاصله شمال و جنوب شهر در تمامی حوزه‌هایی که مربوط به اختیارات شهرداری تهران می‌شود کاهش پیدا کرده است. وی خطاب به اعضای جدید شورای شهر تهران گفت: به آنها عرض می‌کنم که مهم‌ترین چالش این شهر آلودگی هوا، صوت، آب و خاک است که مهم‌ترینشان البته آلودگی هواست که براساس بررسی‌ها ۸۰درصد آن متعلق به وسایل متحرک اعم از موتورسیکلت و خودروهاست که تنها راه‌حل آن نیز توسعه حمل‌ونقل عمومی است.

وی از عزم شهرداری از سال۸۵ سخن گفت که براساس آن هر شهروند در فاصله ۳۵۰متری از محل کار یا سکونتش بتواند به یکی از ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی شامل مترو، اتوبوس و تاکسی دسترسی داشته باشد که به‌رغم تمام مشکلات، این اتفاق رخ داد. یکی دیگر از موضوعات مورد اشاره از سوی قالیباف هزینه‌کرد بودجه شهرداری بود.

وی در این‌باره گفت: هم‌اکنون در شهر تهران ۷۰درصد بودجه‌های شهرداری در حوزه زیرساخت‌ها و ۳۰درصد در حوزه نگهداری و جاری هزینه می‌شود. البته در بخش بودجه زیرساختی نیز عمده توجه ما به حمل‌ونقل عمومی بوده است. وی با ابراز تأسف برای کسانی که بدون نظر کارشناسی بلکه با اغراض سیاسی دست به قلم علیه شهرداری می‌شوند، گفت: کسانی که مغرضانه قلم می‌زنید، بدانید که شهر به تقاطع غیرهمسطح، پل، تونل، زیرگذر و… نیازمند است. مشکل اما در مدیریت‌های غلطی است که باعث می‌شود تا هر روز حداقل هزار خودرو به این شهر وارد شود.

  • احداث پل صدر با مطالعات کارشناسی

قالیباف با طرح این سؤال که اگر بزرگراه‌های امام علی، آزادگان، پل صدر و… نبودند چه بر سر شهر می‌آمد، گفت: ما برای ساخت بزرگراه دوطبقه صدر مطالعات دقیقی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که پل بسازیم. بنابراین آنهایی که می‌گویند این پروژه مطالعه نشده است، بدون قطع می‌گویم رفتار سیاسی دارند. اگر بزرگراه صدر دوطبقه نشده بود و از آن طرف به اتوبان یادگار امام وصل نشده بود، امروز مگر می‌شد در بزرگراه‌های شهید همت و حکیم حرکت کرد؟

شهردار تهران افزود: مردم ما هنوز وضعیت اتوبوس‌های شرکت واحد را فراموش نکرده‌اند؛ روزگاری که اتوبوس‌ها کولر نداشت و حتی یک خط بی‌آرتی در این شهر نبود اما امروز شهر تهران ۱۱خط بی‌آرتی دارد. وقتی ما نخستین خط بی‌آرتی را شروع کردیم، رئیس وقت کمیسیون عمران شورای شهر مخالفت کرد چون معتقد بود که خط۴ مترو برای خیابان انقلاب کفایت می‌کند و امروز روشن شده که باز هم در ساعات اوج پاسخگوی حمل‌ونقل مردم نیستیم و همچنان ظرفیت افزایش شیوه‌های حمل‌ونقلی دیگر هم وجود دارد.

  • شکست رکورد ساخت مترو

قالیباف همچنین از شکست رکورد ساخت مترو در خط ۶ خبرداد و گفت: این خط تا مرداد‌ماه افتتاح می‌شود و در کمتر از ۱۸‌ماه این خط به‌صورت کامل حفاری، لاینینگ و ریل‌گذاری شده و امروز همه ایستگاه‌ها در خط۶ مترو به‌عنوان طولانی‌ترین خط در حال تکمیل است و بالای ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد. این خط با ۳۸کیلومتر طول از حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در شهر ری تا امامزاده داوود امتداد دارد که مایه افتخار کشور است.

شهردار تهران با اشاره به اهمیت موضوعات اشتغال، اقتصاد مقاومتی و استفاده صحیح از ظرفیت‌های بانکی در مجموعه مدیریت شهری گفت: در شرایطی که برخی بانک‌ها سرمایه مردم را صرف سوداگری می‌کنند و اخبار فساد اقتصادی آنها به گوش می‌رسد اما بانک شهر موفق شده است سرمایه‌های مردمی را صرف عمران و آبادانی شهرها کند.

مثلا روزانه ۲۱هزار نفر در ۳شیفت توسعه مترو کار کردند که جز به‌خاطر حمایت مالی بانک شهر نبود. قالیباف یادآور شد: برای ما اصلا مهم نیست این مردمی که در سایه نظام اسلامی زندگی می‌کنند چه گرایش، سلیقه، دین و مذهبی دارند؛ همین که در سایه نظام اسلامی هستند ما موظف هستیم به آنها کمک کنیم؛ مگر اینکه خدای ناکرده بخواهند به نظام خیانت کنند.

  • ۱۵پروژه باقیمانده شهرداری تهران تا پایان دوره افتتاح خواهد شد

محمدباقر قالیباف دیروز در حاشیه افتتاح خط۷ مترو در جمع خبرنگاران نیز گفت: هم‌اکنون کار مطالعاتی قطار سبک شهری (ال‌آرتی) به انتها رسیده و شهرداری تهران به‌دنبال آن است که حتما این کار را به‌صورت BOT اجرایی کند؛ بدین معنی که سرمایه‌گذار خارجی در این حوزه سرمایه‌گذاری کند.

شهردار تهران در پاسخ به سؤالی درباره کمبود واگن‌ها در متروی تهران نیز گفت: در متروی تهران باید ببینیم اولویت کدام است، آیا ساخت مترو مهم است یا اینکه خرید و تجهیز واگن؟ حتما ساخت مترو یک کار اساسی است و باید تکمیل شود. مثل این می‌ماند که ما جاده نداشته باشیم و ماشین بخریم؛ طبیعتا اگر جاده داشته باشیم، خرید ماشین راحت‌ترین کار ممکن است.

به‌گفته قالیباف، در این دوره مدیریت شهری خطوط مترو شامل خط‌های ۶ و ۸ به‌صورت کامل افتتاح می‌شود و تنها کاری که برای مدیریت شهری باقی می‌ماند، خرید واگن است تا سرفاصله حرکت قطارها را کاهش دهند.شهردار تهران تأکید کرد: سرفاصله حرکت قطار در همه خطوطی که در شهر تهران افتتاح می‌شوند،

در روزهای ابتدایی همان ۳۰دقیقه یا کمی بیشتر است؛ به همین دلیل در خط۷ مترو نیز سرفاصله حرکت قطارها با حدود ۳۰ تا ۴۰دقیقه شروع می‌شود و طبیعتا در یک زمان مشخص به سرفاصله نرمال خودش می‌رسد. وی عنوان داشت: البته اگر سرفاصله حرکت قطارها از ۷دقیقه بیشتر شود، به معنی کمبود قطار است. این در حالی است که اگر قطار داشته باشیم می‌توانیم هر ۲ دقیقه یک قطار به ایستگاه‌ها اعزام کنیم و ظرفیت فعلی مترو را به بیش از ۲٫۵برابر افزایش دهیم.

شهردار تهران با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای تأمین واگن مترو در تهران ابراز داشت: در حوزه واگن هم‌اکنون بزرگ‌ترین واگن‌سازی‌ کشور متعلق به شهرداری تهران است، در این زمینه به سمتی حرکت می‌کنیم که بتوانیم روزانه یک واگن وارد ناوگان کنیم و این انتقال تکنولوژی در حال انجام است. وی در ادامه درباره کمک‌های دولتی به‌منظور توسعه مترو نیز گفت: در زمینه مترو کمکی از طرف دولت انجام نمی‌گیرد.

شهردار تهران درباره اولویت‌های شهرداری در ماه‌های گذشته نیز تأکید کرد: ما گفته‌ایم تا زمان تعیین تکلیف پروژه نیمه‌تمام، پروژه جدیدی را آغاز نمی‌کنیم، هم‌اکنون نیز شاهد هستیم همین پروژه‌های نیمه‌تمامی که بعضا ۲۰ تا ۲۵سال بلاتکلیف بودند، به انجام رسیده و دیگر پروژه نیمه‌تمامی وجود ندارد. امروز هم اولویت ما این است که هیچ پروژه نیمه‌تمامی را در شهر باقی نگذاریم. وی با اشاره به افتتاح‌های پیش روی شهرداری تهران، تأکید کرد:

در روزهای آینده پروژه‌های مهمی همچون خط۸ و خط۶ مترو افتتاح خواهد شد. همچنین باغ کتاب که یک اتفاق بزرگ فرهنگی خصوصا برای کودکان و نوجوانان بوده و مایه افتخار نظام اسلامی است، بهره‌برداری می‌شود. در کنار این موارد پروژه‌هایی همچون باغ پرندگان، ادامه اتوبان شهید حکیم و تونل شهدای غزه را داریم که بتوانیم رینگ کمربندی شهر را کامل کنیم.

قالیباف از تکمیل پروژه دولت‌آباد خبر داد و گفت: با این پروژه بار ترافیکی از اتوبان آزادگان به‌صورت مستقیم به جاده امام رضا(ع) منتقل می‌شود و ترافیک میدان بسیج کاهش می‌یابد. شهردار تهران تأکید کرد: تا پایان این دوره مدیریتی حدود ۱۵پروژه را تکمیل خواهیم کرد و در کنار آنها، پروژه‌های مناطق نیز به‌صورت هفتگی انجام می‌شود.

وی درباره دلایل تأخیر در افتتاح خط۸ متروی تهران، گفت: قرار بود خط۸ متروی تهران را در فرودگاه امام خمینی تا آخر فروردین افتتاح کنیم اما در تست‌هایی که انجام دادیم نیاز به زمان بود. همچنین تنها یک مورد تملک برای یکی از رستوران‌های مسیر داشتیم که رضایت آنها هم برای ما شرط بود. به همین دلیل کار ما عقب افتاد اما هم‌اکنون این خط آماده است و امیدواریم بلافاصله بعد از عید فطر بتوانیم آن را افتتاح کنیم.

بنا بر این گزارش، هابیل درویشی، مدیرعامل شرکت مترو دیروز در مراسم افتتاح ۲۲کیلومتر از خط۷ متروی تهران در سخنانی گفت: خاطرم هست سال۹۰ شهردار تهران که ایده کاهش فاصله شمال و جنوب پایتخت را دادند، این مهم شاید باورنکردنی بود اما در سایه مدیریت جهادی و با تدبیر شهردار تهران مبنی بر فاینانس داخلی این ایده به تحقق پیوست. وی با بیان اینکه اکنون خطوط ۳، ۷ و ۸ تهران، شمال و جنوب شهر را به هم متصل کرده‌اند، گفت:

تأمین ۳هزار میلیارد تومان هزینه ساخت خط۷ مترو که ماهی ۲۰۰میلیارد تومان است درکشور بی‌سابقه است. درویشی با بیان اینکه در خط۷ مترو ۱۹پست فشار قوی نصب شده است، اظهارکرد: معتقدم ساخت مترو امروز تنها یک کار عمرانی نیست، بلکه یک صنعت ملی است. به‌گفته درویشی ۵۰درصد از ۳هزار میلیارد تومانی که صرف ساخت خط۷ مترو شده براساس قانون باید ازسوی دولت تأمین شود،

خودشان بیایند بگویند در این خط چقدر پرداخت کرده‌اند؟ در خط۶ هم ۳هزار میلیارد تومان هزینه شده و برای خط ۸ هم ۲هزار میلیارد تومان اما کسی سؤال نمی‌کند چرا قانون اجرا نشده و چرا دولت سهم خودش را پرداخت نکرده و نمی‌کند؟ وی در ادامه با بیان اینکه امروز حق و مطالبه مردم که به نظام جمهوری اسلامی رأی داده‌اند باید محقق شود، گفت: امیدوارم دولت مطالبات مردم را پرداخت کند.

  • ساخت ۳۰کیلومتر مترو در سال

از دیگر سخنرانان مراسم افتتاح خط۷ مترو سردار عبداللهی، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا بود. وی اعلام آمادگی کرد که قرارگاه خاتم‌الانبیا درصورت تأمین اعتبار مالی این ظرفیت را دارد که سالی ۳۰کیلومتر تونل مترو بسازد. سردار عبداللهی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۰۰هزار نفر در مجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیا فعالیت می‌کنند، گفت: در سال۹۵ برابر فرمایشات مقام معظم رهبری و تأکیدشان بر اقتصاد مقاومتی ۶۰پروژه عمرانی براساس اولویت در کشور احصا شده‌ که ۱۲۶هزار میلیارد تومان هزینه در برداشته و امروز خط۷ مترو پنجمین پروژه‌ای است که به سرانجام رسیده و مابقی پروژه‌ها نیز تا پایان شهریورماه جاری به بهره‌برداری خواهند رسید.

  • سرعت ساخت متروی تهران برای دنیا قابل باور نیست

سید مازیار حسینی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران دیروز در مراسم بهره‌برداری از خط۷ متروی تهران با اشاره به اینکه طول کابل برق فشار قوی خط۷ مترو برابر با فاصله ارومیه تا بندرعباس است، گفت: روزی ما وارد‌کننده تکنولوژی بودیم اما امروز صادرکننده تکنولوژی هستیم. وی با اشاره به اینکه در ۲سال گذشته بیش از ۱۰۰کیلومتر مترو در شهر تهران ساخته شده است، گفت: ساخت این اندازه خطوط مترو با توجه به تحریم ایران برای دنیا قابل باور نیست.

به‌گفته معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران ۱۱۰هزار تن آرماتور استفاده شده در خط۷ مترو معادل وزن ۱۱برج ایفل است و حجم خاکبرداری آن برابر با حجم ۳تونل رسالت و میزان بتن آن ۳برابر بتن مصرفی در برج میلاد است. حسینی درمورد صعوبت کار ساخت مترو خط۷ گفت: سطح آب زیرزمینی در برخی از نقاط تهران ازجمله مسیر این خط بسیار بالاست و یکی از بدترین مناطق از نظر ناپایداری خاک بود. به‌گفته معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در سال گذشته، شهرداری تهران، در مترو ۴هزار میلیارد تومان تزریق نقدینگی داشت.

همشهری آنلاین

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.