منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۵                                 ساعت:  ۳:۳۸ ب.ظ      

اعتماد به توتال خیانت‌پیشه، ایران را تحقیر می‌کند

دولت ایران با شرکت توتال در فرانسه قرارداد نفتی ۲۰ساله امضا کرد. این در حالی است که فرانسه حامی گروهک تروریستی منافقین است که برعلیه ایران توطئه می‌کنند و همچنین در قرارداهای سابق ایران با توتال، خیانت این شرکت در تحریم‌ها را داشتیم.

چاپ خبر
به گزارش  آفتاب ری، قرارداد ۲۰ساله توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با کنسرسیومی به‌ رهبری شرکت توتال فرانسه بر اساس مدل جدید قراردادهای نفتی به امضا رسید.

دولتمردان ما علی رغم تاکید چندباره رهبر معظم انقلاب به غیرعقلانی بودن اعتماد به دشمن، با شرکت خیانت پیشه ای قرار داد بستند که کشورش همین چند روز پیش میزبان جلادان منافقی بود که صریحا برای براندازی نظام اسلامی تلاش می کنند.

مسئولین دولتی ما به همین راحتی سرمایه ملی و مصداق واقعی بیت المال را در اختیار شرکتی قرار می دهند که سابقه جاسوسی اطلاعات و خیانت در بهره برداری از میدان های مشترک ما با قطر را دارد.

حجت الاسلام علی اصغر رضایی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عبدالعظیم(ع) در گفت‌وگویی با خبرنگار آفتاب ری، ضمن انتقاد از این قرارداد، اظهار داشت: قرارداد ایران با توتال در شرایطی امضا شد که قبلا خیانت این شرکت را دیده بودیم.

وی افزود: دولتمردان به جهت اینکه گشایشی در بحث برجام حاصل شود، به اینگونه توافقنامه‌ها روی می‌آورند و توجه نمی‌کنند که فرانسه چه خیانت‌هایی به ملت ایران داشته است.

رضایی تصریح کرد: پس از مذاکرات برجام نیز عملا بانک‌ها نمی‌توانند معاملات پولی انجام بدهند حتی اگر از ایران خریدی انجام بدهیم و پول را به حسابی واریز کنیم، بلافاصله بلوکه می‌شود.

وی با اشاره به خیانت‌های توتال، گفت: خودشان ایران را تحریم کرده اند و اکنون می‌خواهند از ایران پول بگیرند و کالا تحویل بدهند.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه داد: شرکت توتال از این قرارداد سود خوبی به دست می‌آورد ولی سود ایران بسیار اندک خواهد بود و همچنین این کار نگاه ملتمسانه و ضعیفی از ایران جلوه می دهد.

رضایی بیان کرد: امروز سودآوری دوغ بیشتر از نفت است و قراردادهای نفتی اصلا به صلاح نیست چون ضرردهی آن بیشتر است ولی موج سواری های سیاسی باعث شده که در برخی عرصه ها اشتباه عمل کنند.

وی اظهار داشت: توتال سابقه خیانت و راهزنی دارد. در گذشته با ایران قرارداد بستند ولی به آن عمل نکرده و ایران را در میان تحریم‌ها گذاشته و رفتند و دولت ما دوباره با همین شرکت قرارداد بسته است که علاوه بر ضرردهی، ایران را به عنوان یک کشور نیازمند، وابسته و گیرافتاده نشان می دهد که مجبور است برای حل مشکلاتش به هر کاری دست بزند.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: خیلی خطرناک است که در توافقنامه‌ای طرف قرارداد احساس کند که شما نیازمند هستی؛ مدیران توتال اگر از رفتارهای ما چنین تحلیلی داشته باشند و احساس کنند که ایران در تنگنا قرار دارد، مهلت هیچ کاری را نمی‌دهند و در برجام نیز نمی توانیم محکم صحبت کنیم.

رضایی با بیان اینکه دولتمردان ما سطح دیپلماسی را رعایت نمی‌کنند، ابراز کرد: مدیرعامل شرکت توتال با رئیس جمهور ما مذاکره می‌کند و دست می‌دهد و آقای روحانی از این موضوع به قدری مسرور و خندان می‌شود که انگار قله ای فتح شده است.

وی با انتقاد از تبریک گفتن زنگنه، تصریح کرد: وزیر نفت بابت قراردادی که ایران را تحقیر می‌کند، به رهبر معظم انقلاب و ملت ایران تبریک می‌گوید!، این در حالی است که زنگنه هنوز بحث گاز ترکیه را پاسخ نداده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه داد: ایران اخیرا توافق کرده که به ترکیه گاز مجانی صادر کند ولی وزیر نفت برای این کار هیچ توضیح قانع کننده نمی‌دهد.

رضایی گفت: به مرور قضیه ترکیه را پنهان کردند، در هیاهوی روز قدس و عید فطر موضوع گاز مجانی را پوشاندند تا کم‌کم فراموش شود و پس از آن رفتند با توتال خیانت پیشه قرارداد بستند.

همچنین ایران در شرایطی با توتال قرارداد بست که فرانسه بزرگترین حامی تروریست است.

حسن هانی زاده کارشناس امور بین الملل در این خصوص به خبرنگار آفتاب ری،گفت: قرارداد توتال بین ایران و فرانسه زمانی امضا شد که گروهک تروریستی منافقین در پاریس نشستی برگزار کرده‌اند که فرزند شاه مخلوع ایران و سناتورهای وابسته به لابی صهیونیستی در این همایش حضور داشتند.

وی افزود: در چنین موقعیتی امضای این قرارداد در فرانسه به صلاح ایران نبود و دولت روحانی حداقل باید این توافقنامه را به زمان دیگری موکول می کرد.

کارشناس امور بین الملل تصریح کرد: در این قرارداد سودهای زیادی عاید توتال خواهد شد و منافع فرانسه بیشتر از ایران است و لذا قبل از امضای توافقنامه ایران باید خواستار اخراج گروه تروریستی از فرانسه می‌شد.

هانی زاده با بیان اینکه حوزه‌های نفتی ایران مطمئن ترین حوزه برای سرمایه‌گذاری است، گفت: شرکت های دیگری نیز غیر از توتال آماده هستند که در ایران و در حوزه های نفتی سرمایه گذاری بکنند و توتال نیز ماه‌هاست که خود را برای این قرارداد آماده کرده است.

وی بیان کرد: دولت ایران با شرکت خیانت پیشه توتال درحالی قرارداد بست که پاریس میزبان منافقینی بود که علیه ملت ایران توطئه می کنند و لذا ایران باید از فرانسه بخواهد که این گروهک‌ها را از فرانسه اخراج بکند و از برگزاری نشستهای تروریستان در فرانسه جلوگیری بکند.

در نامه مقام معظم رهبری به دولت صراحتاً آمده است که در قراردادها شرایطی اتخاذ شود که با وضع تحریم‌های جدید، ما دچار مشکل نشویم و کار کشور به دادگاه‌های بین‌المللی نکشد که به‌دلیل عدم‌شفافیت قرارداد مشخص نیست این موارد رعایت شده است یا خیر. لذا لازم است وزارت نفت این موارد را در خصوص قرارداد مذکور شفاف نماید.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.