منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۱                                 ساعت:  ۶:۱۴ ب.ظ      
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران:

اعتبارات تبلیغات اسلامی برای ماموریت‌های متنوع این سازمان کافی نیست

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه بیشترین نیازهای سازمان تبلیغات از طریق خیرین تامین می شود، گفت: ۹۲ هزار هیئت مذهبی و ۵۰ هزار مبلغ در کل کشور ظرفیت مناسبی برای تبلیغ فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، در مراسم تکریم و معارفه رئیس تبلیغات اسلامی شهرری که با حضور حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری‌زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، حجت الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری و جمعی از فعالان و مبلغان قرآنی در اداره تبلیغات اسلامی شهرری برگزار شد، حجت الاسلام علی کنگرلو به عنوان رئیس جدید معرفی و حجت الاسلام داود ضمیر رضوانی رئیس سابق این اداره تودیع شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران در این مراسم اظهار داشت: امروز کار فرهنگی به مراتب دشوارتر از گذشته است چرا که دشمن با امکاناتی که در دست دارد به‌صورت شبانه روزی در حال فعالیت است.

نوری‌زاده با تاکید بر این‌که سلیقه‌ای عمل کردن به صلاح نظام نیست، گفت: ما باید با ظرفیت‌ همه نهادهایی که در حوزه فرهنگی فعال هستند به‌صورت جبهه‌ای و خطی استفاده کنیم و از نقطه ای و جزیره‌ای عمل کردن پرهیز کنیم.

وی با اشاره به تهاجمات فرهنگی ابراز کرد: ضریب نفوذ تلفن همراه در خانواده‌های ایرانی ۱۲۵٫۹درصد است در حالی که کتاب قرآن چنین نفوذی در خانواده‌های ایرانی اسلامی ما ندارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران تصریح کرد:  ۹۲هزار هیئت مذهبی و ۵۰هزار مبلغ در کل کشور وجود دارد که با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری دارند که ظرفیت خوبی برای تبلیغ فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی است که باید از این موقعیت‌ها بهره کافی را ببریم.

نوری‌زاده اضافه کرد: وجود ۱۸هزار هیئت مذهبی، ۵هزار مبلغ و ۱۰هزار مداح در استان تهران و همچنین یک هزار و هفتصد هیئت مذهبی در شهرری فرصت خوبی است تا بتوانیم با برنامه ریزی، ابتکار، حلاقیت و نوآوری جمعیت جوان را به سمت فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی جذب بکنیم.

وی با اشاره به اینکه خیرین مردمی بیشترین بخش از سرمایه سازمان تبلیغات اسلامی را تامین می کنند، گفت: متاسفانه بودجه‌‌ای که برای تبلیغات اسلامی در نظر گرفته شده با توجه به ماموریت‌هایی که این سازمان بر عهده دارد به هیچ عنوان متناسب نیست.

نوری‌زاده با اشاره به ماموریت‌هایی که از سوی مقام معظم رهبری به تبلیغات اسلامی محول شده است، ادامه داد: این سازمان درجهت منویات رهبری کارهای متنوعی از جمله انتشار کتاب در حوزه های دین و مذهب، دفاع مقدس و حوزه هنری، ایجاد پژوهشکده های دینی، تربیت دانش آموزان، ایجاد جاذبه برای جوانان در مساجد و ایجاد سایت های متنوع فرهنگی در فضای مجاز انجام داده است.

وی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با ایجاد سایت ها و کانال های متنوع فرهنگی و مذهبی در فضای مجازی به انواع شبهات دینی و پرسش های شرعی جوانان پاسخ داده و در جهت رفع انواع نیازهای فرهنگی و دینی آنان تلاش کرده و در این راه دستاوردهای ارزشمندی بدست آورده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران ثبات مدیریت را از عوامل موفقیت در هر اداره‌ای دانست و افزود: ما در جابجایی‌هایی که در ریاست تبلیغات اسلامی شهرری رخ داد، دخیل نبودیم و این اتفاق‌ها به دلایل بیماری و خانوادگی مدیران قبلی رخ داد، امیدوارم رئیس جدید با ثبات در این شهرستان از ظرفیت‌های ویژه این منطقه و تجارب پیشکسوتان در جهت پیشبرد اهداف مجموعه استفاده بهینه داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.