منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷                                 ساعت:  ۲:۰۴ ب.ظ      
امام جمعه شهرری:

اصلاح کارها با تعصب ملی و غیرت دینی

امام جمعه شهرری با بیان این‌که خواص اصلاح شوند جامعه اصلاح می‌شود، گفت: تعصب ملی و غیرت دینی تمام کارها را اصلاح می‌کند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،   حجت‌الاسلام سیدعلی شاهچراغی دقایقی پیش در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و شهرستان ری که با حضور استاندار تهران در سالن خدمت فرمانداری ویژه ری در حال برگزاری است، اظهار داشت: گره از کار یک مسلمان باز کردن اجر و ثواب بسیاری دارد. این جلسه امروز شما در اصل یک عبادت است پس باید قدر آن را بهتر بدانید.

وی گفت: حضرت علی علیه‌السلام در نامه‌ای به مالک اشتر نوشتند «وقتی به عنوان استاندار به مصر رفتی، به نماز اول وقت هم توجه داشته باش.» کسی که به نماز اول وقت بها ندهد، به بقیه امورش هم بها نمی‌دهد.

امام جمعه شهرری عنوان کرد: حضرت رضا علیه‌السلام فرمودند «هر مدیری باید به سه نکته توجه کند و اگر این سه مورد با هم جمع شد، موفقیت صد در صدی خواهد بود.»

وی به تشریح روایت حضرت علی علیه‌السلام پرداخت و گفت: اولین نکته «شناخت راه» است. دومین مورد «نیاز به برنامه‌ریزی» است. آخرین نکته هم «پیگیری و مقاومت» است.

حجت‌الاسلام شاهچراغی با اشاره به شعار سال عنوان کرد: به دنبال بیانات مهم رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده کالای داخلی این جمله را به یاد داشته باشیم که پیامبر اکرم(ص) فرمودند «تا دو قشر مدیران و دانشمندان اصلاح نشوند، جامعه هم اصلاح نمی‌شود.»

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا ما به استفاده از کالاهای داخلی رو نیاوریم، مردم نیز این کار را انجام نمی‌دهند. ما باید در این مسیر پیشگام و پیش‌قدم باشیم و باید خودمان شروع کنیم.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.