منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۷/۱۵                                 ساعت:  ۳:۵۱ ب.ظ      
فرماندار ری:

اشرافی‌گری در جامعه ترویج یافته است

فرماندار ویژه شهرستان‌ری: متاسفانه امروزه اشرافی‌گری بدون حساب در جامعه ترویج یافته واین معضل نیاز به فرهنگ سازی دارد و اصلاح این امور نیز به برنامه‌ریزی و مدیریت همه جانبه نیاز دارد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، هدایت الله جمالی‌پور روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان‌ری اظهار داشت: یکی از چالش‌های امروز در بخش مدیریت اتلاف وقت آنها در حاشیه‌های بی ارزش و بی اهمیت است.
وی یادآور شد: بی اخلاقی و پرداختن به امور بی اهمیت، کشور را از اهداف مهم و اساسی باز می‌دارد و تهدید و خطرات عدیده‌ای را به همراه دارد.
جمالی‌پور افزود: بزرگ نمایی کردن عیب‌ها از سوی مدیران و مسئولان نه تنها پیشرفتی ندارد بلکه کشور را با بحران و چالش‌های جدی مواجه می‌کند.
معاون استاندار به اهمیت حوزه آموزش و پرورش در جوامع امروز اشاره کرد و گفت: کشور دارای سه وجه خانواده، جامعه و مدرسه است که هر سه رکن در کنار یکدیگر نقش موثری را ایفا می کنند.
وی تصریح کرد: توجه به نظام آموزشی و اهمیت در انتخاب معلم در ساخت جامعه‌ای توسعه یافته بسیار اهمیت دارد به گونه‌ای که در کشور ژاپن برای انتخاب و استخدام معلم همه جوانب ریشه‌یابی و سنجیده می‌شود.
فرماندار ویژه شهرستان‌ری تاکید کرد: نظام استخدامی و جذب معلم باید با نکته سنجی و دقت انجام شود چرا که آموزش و پرورش در ساختن جامعه نقش مهم و موثری را دارد.
وی با بیان اینکه ارتباط گسترده بین خانواده و نظام آموزشی اثرات مطلوبی را به همراه دارد، افزود: استفاده از ظرفیت‌های اولیای دانش آموزان سبب رفع بسیاری از معضلات و مشکلات می‌شود.
جمالی‌پور در ادامه با بیان اینکه ۷۰ درصد افراد مستخدم کشور ناکارآمد هستند، گفت: متاسفانه در جذب این افراد دقت کافی نشده و هم اکنون مشکلات زیادی را ایجاد کرده‌اند.
وی افزود: تعهد و وجدان کاری موجب پیشرفت و توسعه می‌شود و بایستی ترویج فرهنگ تعهد‌ پذیری از دوران ابتدایی در نظام آموزشی عملیاتی شود.
فرماندار ویژه شهرستان‌ری افزود: متاسفانه امروزه اشرافی‌گری بدون حساب در جامعه ترویج یافته واین معضل نیاز به فرهنگ سازی دارد و اصلاح این امور نیز به برنامه‎ریزی و مدیریت همه جانبه نیاز دارد.
شهردار منطقه ۲۰ (شهرری) نیز در ادامه این جلسه گفت: نگاه شهرداری به آموزش و پرورش انتفاعی نیست چرا که این نظام برای آینده کشور تاثیرگذار و مهم است.
فرهاد افشار با اشاره به اینکه توجه به نظام آموزش و پرورش سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، یادآور شد: کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند همراهی و همکاری همه دستگاه ها در کنار آموزش و پرورش است.
وی افزود: ورود دانش آموزان به عرصه فضای مجازی موجب تبادل اطلاعات در بین آنها شده و دانسته‌های آنها در هر زمینه‌ای نسبت به والدینشان بیشتر است.
افشار عنوان کرد: حضور مشاوران آموزشی در کنار خانواده‌ها یک نیاز و ضرورت به شمار می رود تا والدین بتوانند فرزندان خود را در حوزه فضای مجازی کنترل کنند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.