منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۱۲/۰۱                                 ساعت:  ۹:۲۲ ق.ظ      

استفاده از مدیران لایق و معتقد قدردانی از مشارکت اجتماعی مردم است

یک جامعه شناس گفت: دولت باید از مشارکت عمومی مردم قدردانی کرده و پاسخگوی مشکلات آنها باشد و یکی از راه‌های این قدردانی، استفاده از افراد شایسته، پایبند اخلاق و معتقد در بدنه نظام است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،حسین ایمانی جامعه شناس  گفت‌ درخصوص سرمایه اجتماعی جامعه ایرانی و مشارکت مردم در تعاملات عمومی گفت: هر جامعه ای دارای یک سرمایه اجتماعی است که این مقوله سرمایه فرهنگی از جمله علم، دانش و اعتقادات را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه جامعه ما برگرفته از فرهنگ دینی_ اسلامی است عنوان کرد: این سرمایه در کشور ما قدرت بسیار زیادی دارد چراکه همانطور که سال ها از پیروزی انقلاب می‌گذرد و با وجود فشارهای زیاد از جمله تحریم، جنگ و کودتا مردم از هیچ کدام از اعتقادات خود کوتاه نیامده اند.

این جامعه شناس با بیان اینکه مردم ایران در زمان جنگ بسیاری از فرزندان خود را برای دفاع از خاک وطن به جبهه های جنگ فرستادند و از کشور حمایت کردند، تصریح کرد: این امر نشان دهنده میزان اهمیت و توجه مردم به انقلاب و نظام است.

ایمانی با اشاره بر اینکه دولت باید قدردان و پاسخگوی این مردم باشد، اظهار داشت: دولت باید از این میزان مشارکت عمومی و حمایت مردم قدردانی کرده و پاسخگوی مشکلات آنها باشد و یکی از راه‌های این قدردانی استفاده از افراد شایسته، پایبند اخلاق و معتقد در بدنه نظام است.

وی افزود: استفاده از مدیرانی که اعمالی همچون اختلاس و دریافت حقوق های نجومی را در کارنامه خود دارند سرمایه های اجتماعی را کاهش می دهد.

این جامعه شناس راه حفظ و افزایش سرمایه های اجتماعی را اتخاذ تدابیر لازم از سوی مسئولان برای حل مشکلات مردم دانست و عنوان کرد: در صورتیکه دولت پاسخگوی مشکلات نباشد و نسبت به حل دغدغه‌های مردم اقدام نکند شاهد کاهش سرمایه اجتماعی و مشارکت عمومی مردم خواهیم بود.

ایمانی با اشاره بر اینکه انقلاب ما سرمایه فرهنگی و اجتماعی بوده و ریشه در تاریخ دارد،  تاکید کرد: مشارکت مردم در تعاملات اجتماعی از جمله شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن و پیکر پاک شهدای پاسدار در شهر اصفهان نشان می دهد، هنوز سرمایه اجتماعی و معنوی در میان مردم وجود داشته و مشارکت در تعاملات عمومی نیز به قوت خود باقی است.

منبع :مهر

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.