منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۹/۲۵                                 ساعت:  ۱۲:۲۷ ب.ظ      
گفتگو با ملی پوش کشتی فرنگی/

از مسابقات جهانی که آمدم فقط یک نفر به استقبالم آمد

فرنگی کار تیم ملی کشتی جوانان ایران در خصوص شرایط و حواشی کلی این رشته ورزشی در ایران با خبرنگار آفتاب ری به گفتگو نشست.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، فرنگی کار اهل شهرری و عضو تیم ملی جوانان ایران در خصوص شرایط و حواشی کلی این رشته ورزشی در ایران با خبرنگار پایگاه خبری آفتاب ری به گفتگو نشست که در ادامه مشروح آن را مشاهده می‌نمائید:

آفتاب ری: خودتان را معرفی کنید.

🔹رضا اسماعیلی هستم  ۱۹ ساله از محله خیابان جهاد واقع در شهرری.

آفتاب ری: از چه زمانی و چطور ورزش کشتی را انتخاب کردید؟

🔹در سن ۱۴ سالگی و در دوران مدرسه به پیشنهاد یکی از همکلاسی‌هایم کشتی را شروع کردم و در ابتدا برای تمرین به باشگاهی حوالی میدان امام حسین(ع) و زیر نظر امین عسگرپور می‌رفتم و بعد از آن در سال ۹۴  به خانه کشتی حمید سوریان در شهرری آمدم و زیر نظر حسین نجفی تمرین کردم و پس از آن نیز تحت هدایت محمد صفرزاده کشتی گرفتم.

آفتاب ری: در چه وزنی و زیر نظر چه مربیانی در تیم ملی فعالیت دارید؟

🔹در حال حاضر در رده سنی جوانان و در وزن ۷۲ کیلوگرم و تحت هدایت مربیانی همچون حسن رنگرز و طالب نعمت پور فعالیت دارم البته به تازگی در این وزن کشتی می‌گیرم و چندی پیش در مسابقات جهانی روسیه در وزن ۶۸ کیلوگرم کشتی گرفتم.

آفتاب ری: تاکنون چه عناوینی را کسب کردید؟

🔹مقام‌های زیادی را تا به امروز در مسابقات مختلف داخلی و خارجی بدست آوردم که از مهمترین آنها قهرمانی کشور در رده سنی نوجونان و جوانان و دو مقام سومی در مسابقات جهانی تهران و مسکو می‌باشد.

آفتاب ری: چه امکاناتی مورد نیاز است تا شاهد قهرمانی‌های مستمر در میادین بزرگ باشیم؟

🔹اگر بتوانند شرایط اردوهای تدارکاتی و دغدغه‌های مالی را تا حدودی مرتفع کنند، ورزشکاران می‌توانند با تمرکز بیشتر و وقت و تلاش مضاعفی در تمرینات حاضر بشوند که نتیجه آن نیز موفقیت و سربلندی ایران در میادین مختلف بین‌المللی و … است.

آفتاب ری: مهمترین هدف شما چیست؟

🔹 برای هر ورزشکاری مهمترین هدف، حضور تیم ملی کشورش می‌باشد که به لطف خدا این مهم برای من فراهم شد و هدف بعدی من قهرمانی در مسابقات المپیک است.

آفتاب ری: الگوی ورزشی شما کیست؟

🔹 الگوی ورزشی من حمید سوریان نابغه کشتی جهان است که خداروشکر توفیق دارم با ایشان هم محله‌ای هستم.

آفتاب ری: یک خاطره تلخ و یک خاطره خوش از دوران حضور در کشتی؟

🔹ناداوری در مسابقات جهانی روسیه در سال ۲۰۱۸ که منجر به عدم راهیابی من به فینال شد و خاطره خوش کسب مدال برنز جهانی در همین مسابقات.

آفتاب ری: انتظار شما از مسئولین چیست؟

🔹یکی از مشکلات بزرگ ما عدم توجه ویژه مسئولین به ورزش‌های انفرادی و قهرمانی است و ما هنوز برای حضور در اردوها هزینه تردد را از جیب خودمان می‌دهیم و بطور مثال اگر در سال ۹۶ قهرمان می‌شدیم در سال ۹۷ از ما تقدیر می‌شد که آن هم مطابق با وعده‌ها نبود. و در برگشت از مسابقات جهانی روسیه و کسب مدال برنز، تنها یک نفر به استقبال ما آمد که آن هم آقای رضا لایق از مربیان تیم ملی بود.

آفتاب ری: حرف آخر؟

🔹از تمام مرببیانی که تا به امروز برای من زحمت کشیدند قدردانی می‌کنم و تشکر ویژه‌ای نیز از پدر و مادرم دارم که همیشه حامی و پشتیبان من بودند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.