منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۲/۲۶                                 ساعت:  ۱۲:۰۶ ب.ظ      

اردوهای جهادی از ری تا کربلا

 گروه جهادی امام حسن مجتبی علیه السلام اردوهای خود را از شهرستان ری آغاز کرده و تا کرمان و کربلا ادامه دادند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، خانم نومسلمان مسئول گروه جهادی امام حسن مجتبی علیه السلام در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، اولین فعالیت این گروه دراوایل سال ۱۳۹۶ آغاز شد که مصادف با ایام مبارک ماه رمضان بود. فعالیت این گروه درقالب اردوهای یک روزه و چندروزه به روستاهای صادق آباد، قلعه شیخ، شورآباد، نجم آباد، درسون آباد و…بود و دراین اردوها خدمات پزشکی، فرهنگی، احکام و مشاوره ارائه شد.

وی افزود: فعالیت بعدی این گروه از تاریخ سوم تا سیزدهم مرداد ماه به مدت ده روز در فیروزکوه انجام شد که مضمون فعالیتهای ارائه شده شامل بیان مباحث مذهبی اعتقادی، فرهنگی و آموزشهایی مثل کیف بافی بود.

وی با اشاره به فعالیت های جهادی فرا استانی بیان کرد: اقدام جهادی دیگر خدمت رسانی به مردم مظلوم و بی بضاعت روستاهای استان کرمان ازجمله زه کلودومیان دران بود که جمعا ۱۰روز طول شید که از تاریخ ۲۸ مرداد آغاز و درتاریخ هفت شهریور به پایان رسید در این ده روز علاوه بر کمک به بی بضاعتان و پخش کالای فرهنگی در این مناطق، همچنین تیم مجهز پزشکی ازجمله خدمات دندانپزشکی به نحو احسن دراین منطقه به هموطنان عزیز ارائه شد.

بسیج طلاب خواهران ناحیه مقاومت بسیج حضرت روح الله (ره) ادامه داد: همزمان با ایام اربعین حسینی عازم خدمت به زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام شدیم دراین سفر معنوی لیاقت پیدا کردیم تا در قالب خادم الحسین خدماتی ازجمله پذیرایی از زائران را انجام بدهیم که قبل از این سفر با یاری خیران و عزیزان دیگر موفق به تهیه مواد غذایی شدیم و در این سفر با خود به همراه بردیم ازجمله فعالیتهای دیگر در این سفر برگزاری مراسم های مذهبی و بازگویی نهضت حسینی به عزیزان زوار بود که این سفر پربار ازتاریخ ششم تا بیستم آبان ماه طول کشید.

نومسلمان گفت: آخرین فعالیت این گروه جهادی در سال ۹۶ دو اردوی یک روزه به روستای گل حصار و شهر کهریزک در اسفند ماه بود که خدماتی ازجمله مشاوره، جلسات اخلاقی و احکام توسط اساتید دانشگاه و برگزاری غرفه های گل وگیاه و تشکیل کلاس آمورش چرم سازی و ارائه خدمات پزشکی و همچنین برگزاری کارهای خلاقانه و روانشناسی برای کودکان بود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.