منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۳/۲۶                                 ساعت:  ۱۱:۲۱ ب.ظ      
ابوترابی فرد:

ارتقای سطح فرهنگی و بصریت مهمترین دغدغه رهبر معظم انقلاب است/اقدامات داعش برگرفته از جهالت درونی آنها است

نایب رئیس سابق مجلس اقدامات داعش و تروریستها را برگرفته از جهالت درونی آنها دانست و گفت: امروز گروه تکفیری داعش ابزاری در دستان استکبار جهانی مانند آمریکا و اسرائیل است که به خاطر حماقت، جهالت و عدم آگاهی بازیچه دست مستکبران شده اند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در شام شهادت مولی الموحدین با حضور در آستان مقدس امامزاده عبدالله شهرری در جمع روزه داران و زائران این آستان به سخنرانی پرداخت و گفت: امام علی (ع) فضائل فراوانی دارد که امروز کتابهای زیادی در این خصوص نوشته شده است.

وی افزود: دوستان حضرت علی(ع) از روی خوف این فضائل را مخفی کردند و همچنین دشمنانش به دلیل حسادت این ویژگی ها را بیان نکردند.

ابوترابی فرد با بیان عظمت ویژگی های امیرالمومنین (ع) گفت: شخصیت ایشان استثنایی و غیر قابل وصف است چرا که حضرت در مکتب رسول گرامی اسلام درس آموخته اند.

وی در ادامه بیان کرد: تا زمانی که مردم خود را آماده پذیرش حکومت مهدوی نکنند، امر ظهور محقق نمی‌شود چنانکه حکومت امام علی(ع) نیز با اجتماع و خواست مردم محقق شد.

نایب رئیس سابق مجلس اضافه کرد: امام علی(ع) دلیل حکومت خود را دفاع از مظلوم و احقاق حق بیان کردند و با آمادگی عمومی مردم حومت را پذیرفتند.

ابوترابی فرد با تاکید بر اینکه عدم تقوا و ‌بصیرت انسان را نابود می‌کند، گفت: ترک معصیت و آراستگی به لباس تقوا از جمله مواردی است امر فرج را نزدیک می کند. منتظران واقعی که در انتظار ظهور مصلح هستند خود از صالحان به شمار می‌روند.

وی مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری را ارتقای سطح فرهنگی همه اقشار جامعه دانست و تصریح کرد: بصریت در آیات و روایات بسیاری از نادانی ها را از بین می برد و لذا افزایش سطح آگاهی در جامعه نقش مهمی در تبیین واقعیتها و مسائل مختلف ایجاد می کند.

نایب رئیس سابق مجلس اقدامات داعش و تروریستها را برگرفته از جهالت درونی آنها دانست و افزود: امروز گروه تکفیری داعش ابزاری در دستان استکبار جهانی مانند آمریکا و اسرائیل است که به خاطر حماقت، جهالت و عدم آگاهی بازیچه دست مستکبران شده اند.

ابوترابی فرد با اشاره به بصیرت جبهه مقاومت که خاری در چشم رژیم اشغالگر است، گفت: ما نباید در مقابل ظلم ستمکاران و بیچارگی مظلومان سکوت اختیار کنیم. خداوند از علما تعهد گرفته که در مقابل پرخوری انسان‌های ستمکار و گرسنگی فقرا ساکت نباشید.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.