منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۳/۲۸                                 ساعت:  ۲:۳۶ ب.ظ      
در ماه مبارک رمضان انجام شد:

ارائه خدمات سلامت محور به ۵ هزار شهروند در منطقه ۲۰

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ از ارائه خدمات رایگان سلامت محور به ۵ هزار شهروند در مساجد، بقعه های متبرکه و همچنین روستاها و محله های کم برخوردار این منطقه در ماه مبارک رمضان خبرداد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ عبدالحسین مسلمی با بیان این مطلب گفت: طرح سلامت در ضیافت منطقه ۲۰ در ۴۱ مسجد، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، محله های کم برخوردار و کوره پزخانه های روستای محمودآباد به اجرا درآمد و  ۵ هزار نفر از شهروندان و روزه داران از این خدمات رایگان بهره مند شدند.

مسلمی با اشاره به اینکه طرح های اجتماعی سلامت محور با هدف پیشگیری و ارتقاء آگاهی شهروندان از وضعیت سلامت جسمی خود و خانواده هایشان انجام می شود، افزود: با اجرای این طرح در ماه مبارک رمضان، ۱۷۴۸ نفر در کارگاه های آموزشی مشارکت کردند و ۲۱۸۷ شهروند نیز تحت غربالگری فشار و قندخون قرار گرفتند.

وی به ویزیت ۳۳۷ شهروند توسط پزشکان متخصص اشاره کرد و گفت: با حضور و همراهی تیم مشاوران در این طرح نیز، ۹۱ مشاوره فردی بهداشتی، ۳۰۰ مشاوره تغذیه و طب سنتی، ۱۰۲ مشاوره روانشناسی،  ۷۹ مشاوره مامایی، ۲۱ مشاوره ژنتیک، ۴۳ مشاوره مذهبی و محاسبه ۹۲ مورد   BMI ویژه روزه داران و شهروندان انجام شده است.

مسلمی با اشاره به اینکه رسیدگی به نیازمندان و اقشار کم برخوردار از اولویت های طرح های اجتماعی در قالب اقدامات خدماتی و حمایتی است، یادآور شد: تیم پزشکان و مشاوران خیر و نیکوکار که در اجرای این طرح همکاری داشتند، یک روز کامل به ساکنان کوره پزخانه های روستای محمود آباد خدمات پزشکی و درمانی ارائه دادند تا ساکنان این محدوده حاشیه ای نیز از برکات این طرح معنوی بهره مند شوند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ یادآور شد: اجرای طرح های سلامت محور از مهمترین برنامه های مدیریت شهری است که علاوه بر ارائه این خدمات به صورت مستمر در سراهای محله و خانه های سلامت، در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی نیز به اجرا می رسد.  

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.