منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۱/۲۴                                 ساعت:  ۱۱:۴۳ ق.ظ      

ادای یک پروفسور را در نیاوردم/ «در انتظار آدولف» تا پایان اسفند

بازیگر نمایش «در انتظار آدولف» درباره چالش هایی که برای ایفای نقش یک پروفسور در این نمایش پیش رویش قرار داشته است، سخن گفت.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،حسین امیدی بازیگر «در انتظار آدولف» درباره حضورش در این اثر نمایشی گفت: در حال حاضر نمایش «در انتظار آدولف» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی را روی صحنه دارم. این نمایش پیش از این ۴۰ اجرا در تماشاخانه ایرانشهر داشت و قرار است تا آخر اسفند هم در تئاتر مستقل تهران روی صحنه باشد.

وی درباره ویژگی های نقشی که در این نمایش برعهده دارد، توضیح داد: من در این نمایش نقش پی‌یر را ایفای می کنم و مهمترین چالش من در کار این بود که ادای یک پروفسور را در نیاورم تا حداقل تماشاگر ایرانی تصور کند که من یک استاد دانشگاه فلسفه و ادبیات در فرانسه هستم. این شخصیت بسیار اهل مطالعه است و من تلاش کردم در زمان آماده سازی برای ایفای این نقش به سراغ چنین افراد آکادمیک و جدی بروم که نمونه شان را دور و برمان زیاد داریم.

امیدی در پایان صحبت هایش متذکر شد: به عنوان بازیگر در سریال «ساخت ایران ۲» به کارگردانی برزو نیک نژاد که برای پخش از شبکه نمایش خانگی آماده می شود نیز حضور دارم که از هفته آینده بازی ام در این مجموعه آغاز می شود.

در نمایش «در انتظار آدولف»، بازیگرانی چون اشکان خطیبی، آناهیتا درگاهی، حسین امیدی، آوا شریفی و رضا مولایی ایفای نقش می کنند.

در خلاصه این نمایش چنین آمده است: در یک مهمانی دوستان عزیزتر از جان، بیان یک شوخی بی‌مزه باعث می‌شود تا قبرها شکافته شوند و ارواح خبیثه شروع به‌ رژه رفتن کنند. در طی بحث‌ها ماسک‌های تفاهم و دوستی بی‌رحمانه بر زمین می‌ریزند. موقعیت‌های ابزورد و گروتسک، همراه با آتشفشانی از دیالوگ‌های گزنده و بی‌نظیر که یادآور سنت کمدی‌های انتقادی/ اجتماعی فرانسه ازجمله مولیر و به خصوص یاسمینا رضا است با ضرب‌آهنگ نفس‌گیری نمایش را به جلو می‌برند و ما را به هزارلای افکار شیطانی روشنفکران نئاندرتال نزدیک می‌کند. فرانسویان در ژانر طنز گزنده اجتماعی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارند.

منبع : مهر

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.