منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۱۶                                 ساعت:  ۹:۴۰ ق.ظ      
ضرغامی با یادکردن یکی از خادمان خوش اخلاق رهبر انقلاب نوشت:

اخلاق، گم شده‌ی نظام اداری ماست

ضرغامی نوشت:یک مسئول دفتر خوش اخلاق و صمیمی می‌تواند نقش مهم و تعیین کننده‌ای در موفقیت مدیر داشته باشد. یک تلفنچی و یا خدمتگزار ساده دفتر هم می‌توانند در این رضایتمندی سهیم باشند، اخلاق، گم شده ی نظام اداری ماست.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سید عزت الله ضرغامی، رییس اسبق سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی با انتشار عکسی از خدمتگزار میهمانان رهبر معظم انقلاب و تعریف از اخلاق حسنه آن مرحوم نوشت: اخلاق ، گم شده ی نظام اداری ماست.

متن خاطره و نظر ضرغامی درباره دفاتر مسئولان و مدیران کشور به شرح ذیل می باشد:

گمشده!

تجربه‌ی سال‌های طولانی مدیریت و تعامل من با مسئولان و بزرگان کشور می‌گوید که عوامل دفتر و نحوه تعامل و رفتار آنان با ارباب رجوع نقش مهمی در رضایتمندی مردم دارد.

ممکن است به هر دلیل، درخواست مراجعه کننده عملی نباشد ولی روی خوش و ادب و احترام، می‌تواند تاحد زیادی از مشکلات آنان بکاهد.

آدم‌های مهم و خدمتگزاری را می‌شناسم که به دلیل بداخلاقی و بی‌مسئولیتی اطرافیان و بی‌توجهی خودشان به این آسیب، هزینه‌های بلاوجهی متحمل می‌شوند.

بگذریم که برخی مسئولان و مدیران کشور را با یک من عسل نمی‌توان خورد چه برسد به اطرافیان آنان! فکر می‌کنند که اگر به طرف مقابل یک لبخند بزنند و به او تواضع کنند و یا در سلام به آنان پیشدستی کنند یه چیزی از آنان کنده می‌شود!!

یک مسئول دفتر خوش اخلاق و صمیمی می‌تواند نقش مهم و تعیین کننده‌ای در موفقیت مدیر داشته باشد. یک تلفنچی و یا خدمتگزار ساده دفتر هم می‌توانند در این رضایتمندی سهیم باشند. اخلاق ، گم شده ی نظام اداری ماست.

پُست قدیمی مرحوم ناصر عرب‌ها را در پی‌نوشت آوردم. . *پی نوشت* . مرحوم ناصر عرب ها،خدمتگزار میهمانان آقا

آنقدر خوش رو، متواضع و صمیمى بود که هر وقت به بیت رهبرى میرفتم و مهمان چاى او بودم، از مصاحبت و انس با او لذت میبردم.

چند هفته قبل با او عکس گرفتم و قول دادم به دستش برسانم. وقتی این عکس آماده شد و به یکى از مسؤولان دفتر دادم که به او بدهد، با تأسف اعلام کرد که ایشان چند روز قبل فوت کرده اند؛ آنهم بعد از اداى نماز شب و آماده شدن براى اقامه نماز صبح همراه با اذان، چه سعادتی! ..

انتهای متن/*

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.