منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۱                                 ساعت:  ۶:۲۴ ب.ظ      
فرماندار شهرستان ری:

اختلافات داخلی بزرگترین آفت کشور است

فرماندار شهرستان ری گفت: متاسفانه آفتی که روزبه روز در کشور ما درحال گسترش است، اختلافات داخلی و دامن زدن به منازعات سیاسی است که برای امنیت ملی و انقلاب ما بسیار خطرساز است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، در مراسم تکریم و معارفه رئیس تبلیغات اسلامی شهرری که با حضور حجت الاسلام نوری‌زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، حجت الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری و جمعی از فعالان و مبلغان قرآنی در اداره تبلیغات اسلامی شهرری برگزار شد، حجت الاسلام علی کنگرلو به عنوان رئیس جدید معرفی و حجت الاسلام داود ضمیر رضوانی رئیس سابق این اداره تودیع شد.

فرماندار شهرستان ری در این مراسم اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی در تحکیم مبانی فرهنگی و مذهبی نقش بسزایی دارد و باتوجه به این‌که با هیئات مذهبی در ارتباط است، یک سازمان تاثیرگذار محسوب می‌شود.

جمالی پور گفت: صادقی کیا و رضازاده مدیران قبلی این اداره زحمات زیادی کشیدند و فعالیت‌های اثرگذاری در حوزه فرهنگی و مذهبی شهرستان از جمله مناسبت های اربعین و عاشورا داشتند و امیدوارم رئیس جدید نیز با ثبات خود در مدیریت بتواند با برنامه‌ریزی مناسب در آموزش و ترویج فرهنگ اسلامی موفق شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مذهبی شهرری، تصریح کرد: ری یک شهر ویژه است و بیشترین مناسبت‌های مذهبی در این شهر برگزار می شود و در کنار این برنامه‌های فرهنگی و مذهبی، فعالیت‌های مختلف اجتماعی نیز از سوی مردم انجام می‌گیرد که همگی تاثیرگذار هستند.

معاون استاندار تهران ادامه داد: تبلیغات اسلامی باید بتواند این ظرفیت های ویژه را کنار هم قرار بدهد و در جهت خدمت به مردم و نظام جمهوری اسلامی به کار ببرد.

جمالی پور با اشاره به کارنامه درخشان کنگرلو در اسلامشهر گفت: امیدوارم با حضور وی در این سازمان و ثباتش در مدیریت، موضوعات مرتبط با حوزه فرهنگی مذهبی شهرستان سامان پیدا بکند.

وی با بیان این‌که حوزه فرهنگ مهمترین حوزه کشور است، تصریح کرد: امروز بزرگترین آسیب کشور ما از حوزه فرهنگی و اجتماعی است و اگر در مسائل این حوزه‌ها درست برنامه ریزی نکنیم معضلات کشور حل نمی‌شود.

دامن زدن به اختلافات داخلی بزرگترین تهدید برای کشور است

فرماندار شهرستان ری ادامه داد: متاسفانه آفتی که روزبه روز در کشور ما درحال گسترش است، اختلافات داخلی و دامن زدن به منازعات بی‌اساس است که برای امنیت ملی و انقلاب ما بسیار خطرساز است و هیچ نتیجه‌ای جز خسارت و هدررفت سرمایه ندارد.

جمالی پور با توجه به شرایط حساس کشور گفت: در یک سال اخیر به واسطه تحولات جهانی موقعیت ما حساس تر شده و دشمنان جمهوری اسلامی برای براندازی نظام دست به هر توطئه‌ای می زنند. در اوایل انقلاب با ترور و سپس جنگ تحمیلی و اکنون نیز با تهاجم فرهنگی و همچنین تفرقه افکنی بین مسئولین، انقلاب اسلامی را نشانه گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: این رفتارها علاوه براینکه آسیب جدی بر نظام وارد می کند، باور و اعتقاد مردم را نیزکمرنگ می کند و من امیدوارم که همه مردم و مسئولین با درک درست از شرایط کشور از دامن زدن به این تفرقه‌ها جلوگیری کنند.

معاون استاندار تهران با اشاره به وصیت‌نامه سیاسی الهی حضرت امام(ره) ابراز کرد: یکی از دغدغه های امام راحل این بود که اگر دشمن بتواند بین مسئولین نفوذ پیدا کند و سرمایه های انسانی را مقابل هم قرار بدهد به راحتی می تواند به اهدافش برسد.

جمالی پور تاکید کرد: امروز وظایف ما بسیار حساس است و همه جریانهای، سیاسی و مذهبی و همه نخبگان باید توجه کنند که امروز در معرض تهدیدات متعدد فرهنگی و نظامی قرارداریم و اگر تشخیص و بصیرت ما درست نباشد، به یقین ما عنصری برای تحقق اهداف دشمن خواهیم بود.

وی ادامه داد: اگر هریک از عناصر داخلی درک درستی از شرایط و موضوعات کشور نداشته باشند، با رفتار و کردار اشتباه خود تبدیل به عنصری می‌شود که در اختیار دشمن است و امروز این موضوع تهدید جدی برای جامعه است.

فرماندار شهرستان ری با بیان اینکه درک، بینش و آگاهی ما خیلی مهم است، اظهار داشت: کسانی که در حوزه های فرهنگی مذهبی فعالیت می کنند رسالت مهمتری دارند و سازمان تبلیغات اسلامی که ظرفیت عظیمی از حوزه‌های علمیه را در اختیار دارد باید بتواند از ظرفیت تمام گروه‌ها استفاده کند.

جمالی پور با اشاره به برخی تقسیم‌بندی‌های سیاسی که برای ضربه زدن به نظام طراحی شده‌اند، گفت: این تقسیم‌بندی‌ها تا جایی اعتبار و ارزش دارد که تمامیت ارزی، امنیت ملی و هویت دینی و نظام  اسلامی را دچار تهدید نکند.

وی با تاکید بر اینکه مبادا نگاه های سیاسی و رفتارهای ما باعث جولان دادن دشمن بشود، اذعان داشت: متاسفانه امروز این مسائل را می بینیم، نوع برخوردها و پرخاشگری هایی که در جامعه شکل می گیرد تهدید جدی برای نظام است و لذا برای حفظ کشور و انقلابمان باید همدیگر را تحمل بکنیم.

معاون استاندار تهران با بیان اینکه رفتارهای پیامبر و ائمه سراسر درس است، گفت: در تمام مراحل زندگی و در رفتارهای اجتماعی و سیاسی خود این بزرگان را الگو قرار بدهیم و با سعه صدر انقلاب و کشور را از دست دشمنان مصون بداریم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.