منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷                                 ساعت:  ۳:۰۷ ب.ظ      
استاندار تهران در جمع خبرنگاران:

اختصاص ۴ میلیارد تومان برای شناسایی منشا ریزگردهای ری

استاندار تهران با اشاره به مشکلات عدیده شهرستان ری از اختصاص ۴ میلیارد تومان برای شناسایی منشا ریزگردهای شهرستان ری خبر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،   محمدحسین مقیمی در تشریح جزئیات نشست مشترک صبح امروز شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران و شهرستان ری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در آغاز نشست امروز بحث‌های مربوط به آمایش سرزمینی و جهت‌گیری توسعه شهرستان ری صورت گرفت و بحث‌های مفصلی هم انجام شد.

وی عنوان کرد: این شهرستان به دلیل محل استقرارش با مشکلات زیادی از جمله پسماندها، فاضلاب، هوا و واحدهای صنعتی است. تصمیماتی گرفته شد تا طی سه یا چهار سال آینده بتوانیم کل فاضلاب‌های این شهرستان را تصفیه کنیم و از آن‌ها در بخش‌هایی از صنعت و کشاورزی استفاده کنیم.

استاندار تهران ساماندهی پسماندهای شهری را از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه معرفی کرد و گفت: شهرداری باید طرح‌هایش برای ساماندهی پسماندهای شهری که در آرادکوه جمع می‌شود را اجرایی کند. ما حدود ۳ ماه پیش از این مجموعه بازدیدی داشتیم که معاون خدمات شهری شهرداری تهران توضیحات خوبی را به ما ارائه دادند.

مقیمی در تشریح سایر محورهای نشست صبح امروز اضافه کرد: سه، چهار طرح توسعه‌ای در فرودگاه امام خمینی(ره) داریم که باید به آن‌ها توجه می‌شد. طرح توسعه فرودگاه نیز در حال انجام است. ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در فرودگاه امام خمینی(ره) از دیگر اهداف ماست که اقدامات اجرایی‌اش باید تسریع یابد.

وی خبر بعدی را به اهالی فرهنگ شهرستان ری اختصاص داد و گفت: قرار شد یک مجتمع فرهنگی و خانه‌ای برای هنر ایجاد شود تا هنرمندان بتوانند از آن مجموعه استفاده کنند. قرار شد دو کتابخانه در ری مرمت و بازسازی شود.

استاندار تهران در عین حال ادامه داد: قرار شد در شهرهایی که سرانه فضای سبزشان زیر ۱۵ متر است، از محل مالیات بر ارزش افزوده شهرداری بودجه هزینه شود. مقرر شد تا اعتبار ۴ میلیارد تومانی در اختیار منابع طبیعی قرار بگیرد تا ما بتوانیم منشا ریزگردها را پیدا کنیم.

مقیمی در اظهارات پایانی‌اش خاطرنشان کرد: مقرر شد تا در شهرها و روستاهای بالای ۲ هزار نفر هم یک مجموعه فرهنگی و یک سالن چندمنظوره از محل مالیات بر ارزش افزوده و با کمک سازمان مدیریت بودجه استان احداث شود.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.