منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۱۱                                 ساعت:  ۲:۴۱ ب.ظ      

اختراعی که دنیا را تکان می‌دهد

یکی از مخترعین جهانی گفت: بنده یک امپراطوری اسلامی راه‌اندازی کردم که مجموعه‌ای از پروتکل‌های قابل اجرا برابی جامعه‌ای پویا و منضبط و بدون شکاف‌های خصمانه، رانت بازی و عدم حضور اجرای در قوانین است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، دکتر مرتضی شیدوش یکی از مخترعین جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی تهران نیوز، در خصوص اختراع اخیر خود گفت: بنده یک امپراطوری اسلامی راه‌اندازی کردم که مجموعه‌ای از پروتکل‌های قابل اجرا برای جامعه‌ای پویا و منضبط و بدون شکاف‌های خصمانه رانت بازی و عدم حضور اجرای در قوانین است.

شیدوش با اشاره به اینکه این طرح و اختراع در تمام دنیا قابل اجرا است افزود: برخی از قوانین به دلیل اینکه افراد تدوین کننده آن یا آگاهی کامل را نداشتند یا زیرکانه می‌خواهند راهی را ایجاد کنند که در آینده بتوانند از آن استفاده‌های نامطلوب کنند دارای ضعف است و با توجه به تخریب در جامعه و آثاری که در نوع تجمیع و اجرای این قوانین وجود دارد که باعث انزوا و تحلیل از نظر ثبات اجتماعی، اقتصادی می‌شود.

وی به برخی از ناکارآمدی‌های موجود در اجتماع و دستگاه‌های مختلف دولتی و قضائی کشور اشاره کرد و یادآور شد: زمانی که شخصی به عنوان وزیر معرفی می‌شود به این معنی نیست که فرد با سواد و با شعوری است، چرا که اشتباهات زیادی مرتکب می‌شوند که سبب مشکلات متعددی برای جامعه ایجاد می‌شود و بنده حاضر هستم با آن‌ها در خصوص تصمیماتی که می‌گیرند بحث کنم.

این مخترع جهانی ادامه داد: بنده به خاطر عملکرد وزیر ارتباطات او را به مناظره می‌کشم و کاری می‌کنم که از مردم عذرخواهی کند.

شیدوش اظهار کرد: قوه قضائیه ما خیلی  ایراد دارد، چیزهایی را در آن مشاهده می‌کنیم که در هیچ جای دنیا دیده نمی شود، ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که همه دم از اسلام می‌زنند ولی رفتار آن‌ها غیر اسلامی است و این تنها به خاطر این است که کار دست یک سری اجنبی افتاده که با ایجاد  قوانینی باعث آسیب به پیکره جامعه و افراد آن شده است و همچنین در این دستگاه رسیدگی به پرونده‌ها مسخره است چرا که قوه قضائیه خود را دچار بروکراسی‌هایی شده که مردم را دچار مشکل می‌کند.

او تصریح کرد: در این سیستمی که طراحی کردم با استفاده از نظم و زیبایی‌های خلقت کاری می‌کنیم که رفتارهای صحیح در جامعه رونق بگیرد، تنها کافی است مردم ما به خود بیایند حرف ما این است که بگوییم همدیگر را دوست داشته باشیم، رویکرد ما رویکرد تفکر است اما ما هنوز غرق سنت قبلی هستیم.

این مخترع عنوان کرد: بنده در این طرح سیستم مالیاتی را طراحی کردم که مردم با رغبت بیشتری مالیات بدهند و در عین حال ارزش افزوده آن مشخص شود.

شیدوش این اختراع را یک اثر جهانی برشمرد و گفت: مطمئنا یکی از اختراعات پرآوازه دنیا است که دیر یا زود تمام مردم به آن نیاز پیدا می‌کنند چرا که بیشترین نیاز انسان‌ها را رفع می‌کند.

او افزود: این اختراع سبب می‌شود دولت‌مردان به یک اصول پایبندتری دست پیدا کنند و نتوانند از آن سو استفاده کنند و این اختراع فراملی در تمام دنیا قابل اجرا است.

وی همچنین هزینه این اختراع را سه میلیارد عنوان کرد و گفت: در این اختراع ۲۲پروفسور و ۱۲۰نابغه علمی حضور دارند که در اول اردیبهشت رونمایی می‌شود.

این مخترع اظهار کرد: در این اختراع قوانینی وضع شده که مکمل قوانی دیگر است که آرام آرام به آن‌ها خواهیم رسید و بازدارنده رفتارهای ناصحیح در جامعه است و بنده خیلی تمایل دارم که این مجموعه به دست رهبر انقلاب برسد.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.