منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۲/۲۵                                 ساعت:  ۱:۴۲ ب.ظ      
امام‌جمعه شهرری:

احسن الحال مسئولان خدمتگذاری به مردم است

امام‌جمعه شهرری گفت: احسن الحال امرا و مسئولان این است که به عدالت رفتار کنند و در خدمتگذاری به مردم کوتاهی نکنند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید علی شاهچراغی امام‌جمعه شهرری، امروز در نماز عبادی سیاسی جمعه که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: در آستانه ماه رجب هستیم که ماه زیارتی حضرت سیدالشهدا(ع) است و دعا و عبادت در این ماه بسیار سفارش شده است.

وی افزود: دشمنان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و ماهواره ها دین و اخلاق جوانان ما را هدف قرار داده اند و برای مصون ماندن از این توطئه ها در این ماههای عزیز بسیار دعا و استغفار کنیم.

شاهچراغی در خصوص اجلاس مجلس خبرگان بیان کرد: مجلس خبرگان از مهمترین و کلیدی ترین مجلس های کشور است و مقام معظم رهبری در در اجلاس قبلی که در شهریور ماه برگزار شده بود فرمودند؛ یک هیئت اندیشه ورز تشکیل شود و پیشرفت ها و پسرفت های انقلاب در ۴۰ سال را مورد بررسی قرار داده و به من گزارش بدهند.

وی با بیان اینکه این هیئت اندیشه ورز تشکیل شده است، ادامه داد: اکنون که ۴۰سال از انقلاب می گذرد باید بدانیم در چه زمینه هایی پیشرفت کرده ایم در چه مواردی پسرفت داشته ایم و در کدام موارد متوقف شده ایم و تحقیق کنیم که در این مدت آیا فقیر، فقیرتر شده؟ و غنی، غنی تر شده؟

امام‌جمعه شهرری با بیان اینکه ما در جبهه حق علیه باطل مبارزه می کنیم، گفت: خداوند جبهه حق را تایید می کند خدا با مومنین، محسنین و صابران و استقامت کنندگان است. حضرت آقا فرمودند؛ من به آینده بسیار خوشبینم و فردای انقلاب را بهتر از امروز می بینم.

شاهچراغی با اشاره به اینکه در آستانه نوروز هستیم، گفت: یاد گرفته ایم که در آغاز سال نو دعای «یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال» را می خوانیم و لذا احسن الحال هرکسی بستگی به موقعیتش دارد.

وی در تکمیل این مطلب افزود: احسن الحال امرا و مسئولان این است که به عدالت رفتار کنند و در خدمتگذاری به مردم کوتاهی نکنند، احسن الحال علما و دانشمندان تقوا و پرهیزگاری، احسن الحال جوانان توبه و بازگشت به سوی خدا، احسن الحال زنان و دختران حیا و عفت، احسن الحال سرمایه داران رسیدگی به فقرا و مستمندان و احسن الحال فقرا صبر و تحمل است.

امام‌جمعه شهرری در پایان گفت: روز اول نوروز که مصادف با سوم ماه رجب است شهادت امام هادی(ع) است از این موضوع غفلت نکنیم و به شادی های خود جنبه شرعی بدهیم.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.