منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹                                 ساعت:  ۷:۲۸ ق.ظ      

احتمال ازسرگیری عملیات ارتش سوریه در شرق حلب

هر چند اختلافات گروه‌های تروریستی درباره انتقال شهروندان بیمار از کفریا و فوعه همچنان ادامه دارد، اما منابع سوری از احتمال ازسرگیری عملیات تبادل این افراد با تروریست‌های باقی‌مانده در شرق حلب خبر داده‌اند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم در حلب، مسئولان ذیربط اعلام کردند قرار است افراد مسلح از محله‌های شرقی خارج شوند.

به گفته خبرنگار تسنیم، تا کنون هیچ کاروانی از شهرک‌های محاصره شده کفریا و فوعه در حومه ادلب وارد حلب نشده‌ است.

گفته می‌شود اختلافات میان گروه‌های تروریستی احرارالشام و جبهه النصره مانع خروج مجروحان و بیماران از کفریا و فوعه شده است.

حتی برخی از تروریست‌های تکفیری اقدام به سرقت سوخت اتوبوس‌هایی کرده‌اند که به سمت کفریا و فوعه رفته‌اند.

خبرنگار تسنیم همچنین از آغاز ورود اتوبوس‌ها به محله‌های شرقی برای انتقال افراد مسلح از طریق گذرگاه الراموسه خبر داد.

همزمان با این اقدام، اتوبوس‌ها به نزدیکی فوعه و کفریا رسیده‌اند تا بیماران و مجروحان و خانواده‌های شهدا را با خود به حلب بیاورند.

همچنین خودروهای وابسته به هلال احمر سوریه وارد گذرگاه اصلی شهرک فوعه شده است تا مجروحان و بیماران را منتقل کنند.

خبرنگار تسنیم گزارش داد ارتش تاکید کرده است تا زمانی که اتوبوس‌های اعزامی به کفریا و فوعه برای انتقال مجروحان و بیماران به حلب برنگردند، اجازه خروج تروریست‌های باقی‌مانده از محله‌های شرقی حلب را نخواهد داد.

سرانجام سه دستگاه اتوبوس به سمت ایست بازرسی کمیته‌های مردمی شهرک‌های کفریا و فوعه حرکت کردند تا اولین گروه از مجروحان و بیماران را منتقل کنند، همچنان تعدادی اتوبوس در انتظار ورود است.

یک منبع میدانی در گذرگاه الراموسه بار دیگر به خبرنگار تسنیم تاکید کرد هیچ فرد مسلحی از محله‌های شرقی خارج نخواهد شد مگر آنکه اتوبوس‌های اعزامی به کفریا و فوعه، مجروحان و بیماران را به مناطق امن تحت کنترل دولت سوریه منتقل کنند.

اقدام تروریست‌ها در به آتش کشیدن اتوبوس‌های اعزامی به کفریا و فوعه

خبرنگار تسنیم گزارش داد  اخباری به دست ما رسیده مبنی بر این‌که تروریست‌ها، تعدادی از اتوبوس‌های  اعزامی به کفریا و فوعه را در بزرگراه باب‌الهوی به آتش کشیدند و ساکنان این شهرک‌ها دود ناشی از آن را از دور مشاهده کرده‌اند. طبق گزارش‌ها میدانی تروریست‌ها با خمپاره یا آرپی‌چی یا سلاح‌های سنگین خود اتوبوس‌ها را هدف قرار  داده‌‌اند.

این اقدام در نتیجه اختلاف میان گروه‌های تروریستی صورت گرفته است چرا که برخی از این گروه‌ها با خروج بیماران و مجروحان از شهرک‌های تحت محاصره کفریا و فوعه مخالف و برخی موافق هستند.

اختلافات شدید میان گروه‌های تروریستی درباره ورود اتوبوس‌ها به کفریا و فوعه ادامه دارد و حتی به درگیری میان تروریست‌های جبهه النصره و احرارالشام منجر شده است.

تازه‌ترین خبر از کفریا و فوعه حاکی  است که عملیات تبادل به تاخیر افتاده و غیرنظامیان به منازل خود در کفریا و فوعه برگشتند.

تروریست‌های مسلح همچنین یکی از کارمندان هلال احمر سوریه را به ضرب گلوله کشتند.

از سوی دیگر در پی حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها به کفریا و فوعه، آژیر خطر در این شهرک‌های تحت محاصره به صدا درآمد.

تروریست‌ها تهدید کرده‌اند هر غیرنظامی که از کفریا و فوعه خارج شود، بلافاصله ربوده خواهد شد.

خبرنگار تسنیم در حلب در خبری فوری اعلام کرد گروه‌های تشکیل دهنده باند موسوم به جیش‌ الفتح(جبهه النصره سابق) بر سر مسئله خروج مردم کفریا و فوعه با یکدیگر درگیر شده‌‌اند.

یک منبع سوری به خبرنگار تسنیم گفته است با وجود اختلافات موجود میان گروه‌های تروریستی جبهه النصره و احرارالشام توافق همچنان پابرجاست.

وی افزود در حال حاضر از آماده‌سازی برای ازسرگیری عملیات انتقال غیرنظامیان از کفریا و فوعه و همزمان با آن اخراج تروریست‌ها از شرق حلب سخن گفته می‌شود به ویژه  اینکه‌ طرف‌های بین‌المللی برای اتمام این عملیات تلاش می‌کنند.

البته هنوز مشخص نیست که آیا عملیات تبادل امشب صورت خواهد گرفت یا به فردا موکول خواهد شد.

منبع سوری به خبرنگار تسنیم گفت عملیات تبادل غیرنظامیان کفریا و فوعه با تروریست‌های باقی‌مانده در محله‌های شرقی حلب همچنان متوقف است.

خبر جدید این‌که غیرنظامیانی که سوار پنج اتوبوس شده بودند، از این وسایل پیاده شده و به منازل خود در کفریا و فوعه بازگشتند.

سرنوشت رانندگان اتوبوس‌ها هم تا کنون نامعلوم است. منبع سوری تاکید می‌کند: کشورهای حامی افراد مسلح بر این افراد فشار وارد نمی‌کنند و در این زمینه جدی نیستند، در نتیجه زمان مشخصی برای ازسرگیری عملیات تبادل وجود ندارد.

آنچه قطعی است، این‌که تا زمانی که اجازه خروج بیماران و مجروحان از کفریا و فوعه داده نشود،هیچ فرد مسلحی از محله‌های السکری و الانصاری در شرق حلب خارج نخواهند شد، تنها محله‌هایی که شماری از تروریست‌ها در آنجا حضور دارند.

منبع سوری به خبرنگار تسنیم گفت : در صورتی که عملیات اخراج تروریست‌ها تکمیل نشود،‌گزینه‌ نظامی در دستورکار ارتش سوریه قرار خواهد گرفت و ارتش عملیات نظامی خود را برای بیرون راندن تروریست‌های باقی‌مانده از شرق ازسرخواهد گرفت.

 

                                 تروریست‌های تکفیری تعدادی از اتوبوس‌های اعزامی به کفریا و فوعه را به آتش کشیدند(تصاویر بالا)

                                 اتوبوس‌هایی که در گذرگاه‌ راموسه مستقر شده‌اند تا پس از ورود اتوبوس‌ها از کفریا و فوعه، افراد مسلح را از محله‌های شرقی حلب خارج کنند(تصاویر زیر)

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.