منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۲۰                                 ساعت:  ۲:۱۷ ب.ظ      
در منطقه 20 انجام شد:

اجرای” ۷ کارداوطلبانه ” برای حفظ محیط زیست در جنوب تهران

شهردار منطقه ۲۰ شهر تهران از اجرای ۷ برنامه اجتماع محور با محوریت حفاظت از محیط زیست و حضور داوطلبانه یک هزار شهروند این منطقه جنوبی در قالب ویژه برنامه های “روز جهانی داوطلبی” خبرداد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سید احمد صفوی با بیان این مطلب گفت: به مناسبت روز جهانی داوطلبی، ۷ برنامه زیست محیطی در قالب درختکاری، تفکیک پسماند از مبدا، مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف انرژی با مشارکت هزار نفر از شهروندان داوطلب این منطقه اجرا شد.

 صفوی با اشاره به اینکه هموطنان ایرانی همواره در امور خیر و داوطلبانه پیشگام بوده اند و ویژه برنامه های روز جهانی داوطلبانه با استقبال گسترده شهروندان منطقه ۲۰ انجام شد، افزود: با توجه به اهمیت مقوله محیط زیست، رویکرد این برنامه اجتماع محور، حفاظت از محیط زیست عنوان شد تا با جلب مشارکت شهروندان، بخشی از مسائل و معضلات زیست محیطی  برطرف شود که تحقق تفکیک پسماند از مبدا از مهمترین آن است.

شهردار منطقه ۲۰ جلب مشارکت شهروندان را از رویکردهای مهم تمامی برنامه های مدیریت شهری برشمرد و ادامه داد: حفاظت از محیط زیست شهری و نهادینه کردن امور مرتبط با این موضوع همواره از اولویت های مدیریت شهری بوده که استفاده از انرژی خورشیدی در امکانات عمومی بوستان ها، راه اندازی کلبه های بازیافت در مدارس، نصب غرفه های جمع آوری پسماند خشک، مراجعه حضوری و چهره به چهره کارشناسان بازیافت به درب منازل، ارائه آموزش های کارگاهی و همایش های موضوعی از جمله فعالیت های اجرایی مدیریت شهری این منطقه است.

روز جهانی داوطلبی از سال ۱۹۸۵ توسط سازمان ملل متحد پیشنهاد شده است و هر سال در ۵ دسامبر در سراسر جهان توجه ویژه ای به آن می شود که گرامیداشت این روز، فرصتی مغتنم برای افراد داوطلب است تا با مشارکت، در جهت توسعه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی گام بردارند.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.