منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۲/۲۹                                 ساعت:  ۱۰:۴۴ ق.ظ      
به مناسبت ایام نوروز انجام شد:

اجرای جشنواره”نوروز خوانی” در اماکن تاریخی جنوب تهران

معاون امور اجتماعی شهرداری منطقه ۲۰ از اجرای جشنواره نوروز خوانی در اماکن تاریخی و گردشگری این منطقه به منظور احیای مراسم های آئینی و ملی خبرداد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام عبدالحسین مسلمی با بیان این مطلب گفت: اجرای جشنواره های نوروزخوانی در اماکن تاریخی و گردشگری از برنامه های ویژه ایام نوروز منطقه ۲۰ است که همزمان با روزهای پایانی سال و در آستانه آغاز سال نو، در کاروانسرای صفوی(شاه عباسی) اجرا شد.

مسلمی افزود: حفظ و احیای مراسم های آئینی و ملی، ایجاد نشاط و شادابی در بین شهروندان و القاء حال و هوای نوروزی در شهر از مهمترین اهداف این طرح است که با استقبال گسترده مردم روبرو شد.

وی گفت: اماکن تاریخی همچون برج طغرل، چشمه علی و ضلع شرق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از دیگر موقعیت های اجرای جشنواره نوروزخوانی است.

وی ادامه داد: بخشی از برنامه های ویژه ایام نوروز برای اقشار خاص پیش بینی شده است که اجرای جشنواره نوروزخوانی در مرکز بهاران و ویژه بهبودیافتگان از اعتیاد یکی از این برنامه هاست که همزمان با روز پایانی سال اجرا شد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ یادآور شد: پایگاه های اطلاع رسانی نوروزی در ۵ موقعیت مهم فعال شده اند و اجرای تورهای رایگان ری گردی، دیدارهای نوروزی با خانواده معظم شهدا، عرضه محصولات صنایع دستی کارآفرینان هنرمند در کاروانسرای شاه عباسی، توزیع نقشه های گردشگری شهرری از دیگر برنامه های نوروزی است.
انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.