منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۰                                 ساعت:  ۱۰:۵۱ ب.ظ      
وزیر بهداشت

آیت الله هاشمی در مقابل کسانی که قدرش را ندانستند سکوت کرد/شهرستان ری نیازمند بیمارستان ۵۰۰تختخوابی است

وزیر بهداشت گفت: شهرستان ری نیازمند بیمارستان ۵۰۰تختخوابی است و امیدوارم روند توسعه بهداشت و درمان این منطقه جنوبی سرعت بیشتری بگیرد.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش نقش روحانیت در توسعه سلامت در مسجد فیروزآبادی شهرری گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ساعاتی پیش از وفات در گفتگویی که باهم داشتیم درمورد سازندگی و آبادانی در کشور صحبت کرد و نسبت به رسیدگی به وضعیت بیماران خاص تاکید کرد.

وی افزود:آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در همه لحظه‌های عمر خود در مقابل تمام مصیبت های وارده و کسانی که قدرش را ندانستند، صبر و شکیبایی پیشه کرده و برای ساخت و آبادانی و مصلحت کشور تلاش کرد.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: آیت‌الله هاشمی، آموزه‌های امام راحل را برای ادب، اخلاق و مروت اسلامی به یادگار گذاشته‌ و اگر بخواهیم انقلاب و اسلام پابرجا بماند، نوع نگاه خود و رفتارهایمان را مرور کنیم و از گذشته ها درس عبرت بگیریم.

وزیر بهداشت با اشاره به نقش روحانیت در حوزه سلامت گفت: جلب حمایت های خیرین توسط روحانیت بسیار حائز اهمیت است چرا که این حمایت ها منجر به کمک های سالانه یک هزار میلیاردی شده است.

قاضی زاده هاشمی به بیمارستانهای ساخته شده توسط روحانیون اشاره کرد و گفت: بیمارستان آیت‌اللّه حائری و آیت الله گلپایگانی قم و آیت الله فیروزآبادی شهرری توجه این قشر از جامعه را به اهمیت سلامت نشان می دهد که به خصوص در مناطق محروم و شهرهای کوچک شاهد آن هستیم.

وی افزود: به جز خیرخواهی و نیک‌اندیشی، مهمترین نیتی کهروحانیت داشته اند این بود که بیمار و دردمند از جمله کسانی هستند که خداوند در دل آنها حاضر است و روحانیون با اینکه از مادیات کم بهره هستند ولی بیشترین توجه را به توسعه سلامت دارند.

وزیر بهداشت با بیاناینکه شهرستان ری نیازمند خدمات پزشکی و بهداشتی بیشتری است، گفت: امیدوارم هرچه زودتر شاهد بهره برداری از  بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی جنوب تهران و همچنین توسعه بیمارستان های فیروزآبادی و هفتم تیر باشیم چرا که حتی نیاز به ۵۰۰ تخت بیمارستانی در این منطقه حس می شود.

اولین همایش نقش روحانیت در توسعه سلامت و بزرگداشت آیت الله سید رضا فیروز آبادی با حضور قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آیت الله ری شهری تولیت آستان مقدس عبدالعظیم(ع)، حاجی میراسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، صفوی شهردار منطقه۲۰ تهران، نیری مدیر مجمع خیرین سلامت کشور و جمعی دیگر از مسؤولان همزمان با سالروز درگذشت آیت‌الله فیروزآبادی در مسجد فیروزآبادی شهرری برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.