منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۳                                 ساعت:  ۳:۳۸ ب.ظ      
امام جمعه شهرری:

آمریکا و ۵۰کشور مؤتلف نصف قدم برای مبارزه با داعش برنداشتند

امام جمعه شهرری گفت: هدایت های مقام معظم رهبری، فرماندهی سردار سلیمانی، فتوای آیت الله سیستانی و بسیج مردمی عراق مهمترین عوامل در آزادسازی موصل هستند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته که در مصلی بزرگ حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: انسان با پرهیزکاری به درجات والا می رسد.

شاهچراغی اشاره به اینکه در آستانه سالروز شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت قرار داریم، گفت: امام صادق(ع) یادآور صداقت و راستی در زندگی است. صداقت ریشه همه فضایل اخلاقی است و اگر در زندگی حاکم شود همه آلودگی ها را از بین می برد.

وی افزود: امام صادق(ع) یادآور علم و دانش است و دانشگاهی را پایه گذاری کرد که مبدا همه علوم بود و مهمترین آنها علم فقه بود.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه شیعه بودن و شیعه پروری از دیگر مواردی است که  امام صادق(ع) یادآور آن است، گفت: شیعه واقعی کسی است که نفس خود را در همه حالات کنترل می کند.

شاهچراغی با اشاره به اینکه در هفته بهزیستی قرار داریم گفت: بهریستی کودکان بی سرپرست و خانواده های واجد شرایط را تحت سرپرستی دارد و لذا خیرین نسبت به این مجموعه کمک بکنند.

وی با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان یکی از نهادهای مهم کشور است که دو وظیفه اصلی بر عهده دارد.

امام جمعه شهرری ادامه داد: نظارت بر اسلامیت قوانین و نظارت بر انتخابات دو وظیفه اصلی شورا نگهبان است و درواقع این نهاد را می توان به تنگه عینین در ماجرای جنگ احد تشبیه کرد که  در هر شرایط  اثر و حضورش لازم است.

شاهچراغی با بیان اینکه حجاب ا ز ضروریات دین است، ابراز کرد: حجاب نمادی برای شناسایی جامعه دینی و بدحجابی نشانه بی دینی است.

وی بیان کرد: متاسفانه امروز در جامعه با معظل بدحجابی روبرو هستیم و خانواده ها باید با فریضه امربه معروف و نهی از منکر درصدد صیانت از حریم خانواده برآیند.

امام جمعه شهرری با اشاره به راهپیمایی روز حجاب گفت: شرکت در این راهپیمایی از شعائر دین است و حضور اقشار مختلف مردم تاثیر مثبتی در ترویج حجاب خواهد داشت.

شاهچراغی با اشاره به آزادسازی موصل، بیان کرد: آمریکا و ۵۰ کشور ائتلاف کردند که بر ضد داعش اقدام کنند ولی حتی نصف قدم در این راه برنداشتند و حتی با بمباران های خود زمینه را برای حضور داعش مستعد کردند.

وی تصریح کرد: مهمترین عاملی که در آزادسازی موصل نقش داشت، هدایت ها و ارشادهای مقام معظم رهبری بود و بزرگترین عملیات مستشاری توسط ایشان انجام شد.

امام جمعه شهرری، فرماندهی سردار سلیمانی، فتوای آیت الله سیستانی و بسیج مردمی عراق را دیگر عواملی دانست که در آزادسازی موصل نقش کلیدی داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.