منتشر شده در :  ۱۳۹۲/۰۹/۲۷                                 ساعت:  ۱۰:۴۱ ق.ظ      

آقای رییس رانندگان تاکسی هم پاره ای از همین ملت اند

اظهارات نسنجیده مشاور رییس جمهور و توهین به قشر زحمتکش رانندگان محترم تاکسی و لبو فروشان حاکی از بی توجهی و بی ارزش بودن این قشر خدمت رسان در نگاه افراد خودبرتر بین است.

چاپ خبر

سرویس سیاسی آفتاب ری؛ اظهارات نسنجیده مشاور رییس جمهور و توهین به قشر زحمتکش رانندگان محترم تاکسی و لبو فروشان حاکی از بی توجهی و بی ارزش بودن این قشر خدمت رسان در نگاه افراد خودبرتر بین است.

این گونه اهانت کردن سریع القلم برآمده از چه مکتبی است؟ آیا اسلام به او چنین اجازه ای داده، یا. . .

رانندگان تاکسی جزو قشر زحمت کش و خدمت رسان این ملت هستند که سهم بسزایی در سیستم حمل و نقل کشور را ایفا می کنند.

چنین فردی چگونه می تواند مشاور خوبی برای رییس جمهور بوده که بالاترین سمت اجرایی کشور را عهده دار است.

اگر شما بر اصول و مبانی اسلام پایبند هستید نباید این توهین را می کردید و حال که این اتفاق رخ داده باید سریعا در فکر جبران بوده و عذر خواهی کنید.

اغلب رانندگان تاکسی ها گرچه صبح تا شب در حال خدمت رسانی به مردم شریف ملتمان هستند؛ اما اکثرا از همان ساعات اولیه صبح اخبار و رویدادهای کشوری را دنبال می کنند و برای سرنوشت کشور اهمیت بسزایی قائلند.

download (4)

191607_481

01101

همان ها که قدرت تحلیلشان اگر از مشاور شما بیشتر نباشد کمتر نیست، اینقدر می دانند که برای اثبات خود دیگری را نفی و انکار نمی کنند.

همان ها که در روز انتخابات ریاست جمهوری و سایر عرصه ها پای صندوق های رای آمدند و در میان آنها بودند کسانی که به شما هم رای دادند.

آقای مشاور! این را فراموش نکنید که برخی از رانندگان تاکسی ها افرادی تحصیل کرده و با تجربه هستند که در این عرصه به خدمت مشغول اند.

download (3)

محمود سریع القلم چندی پیش در برنامه ای که توسط موسسه فرهنگی امام موسی صدر تدارک دیده شده بود، به نقد پوپولیسم پرداخت و گفته بود: یک لبو فروش یا راننده تاکسی از ۵ صبح تا ۱۲ شب باید در این خیابان ها بدود تا هزینه ۳ بچه دانشجویش را در آورد، نه اینکه سر چهار راه از او می پرسند نظر شما در باره برنامه هسته ای و مذاکرات ژنو چیست؟ یک راننده تاکسی چه دانشی دارد که واکنش منطقی به این سوال بدهد.

در پی این اظهارات توهین آمیز مشاور روحانی رانندگان تاکسی ابتدا در مقابل در مقابل نهاد ریاست جمهوری  در شهر تهران تجمع کردند و در روزهای بعد دامنه این اعتراض ها به استان های دیگر رسید.

download (2)

تاکسی‌رانان تجمع‌کننده در مقابل نهاد ریاست جمهوری در نامه ای خود خواستار عزل و اخراج محمود سریع‌القلم از حلقه مشاوران رئیس‌جمهور شدند و تصریح کردند: که در صورت عدم برخورد برای دفاع از حیثیت شغلی خود از سریع‌القلم شکایت خواهند کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.