منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۲/۰۵                                 ساعت:  ۱۱:۰۱ ق.ظ      
فدراسیون جهانی دوچرخه سواری اعلام کرد؛

آغاز کاپ های جهانی پیست از مهر سال آینده

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری برنامه مسابقات پیست را تا پایان رقابت های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ را اعلام کرد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، در حالی که از ۹ اسفندماه یعنی کمتر از ۳ روز دیگر مسابقات قهرمانی جهان پیست سال ۲۰۱۸ به میزبانی پیست آپلدورن در کشور هلند برگزار خواهد شد،   اتحادیه جهانی دوچرخه سواری برنامه زمانبندی مسابقات سال ۲۰۱۸ و همچنین مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ را اعلام کرد.

با توجه به آغاز مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو از ابتدا سال ۲۰۱۸، اتحادیه جهانی برنامه مسابقات را بصورت کامل اعلام کرد تا کشورها برای شرکت در این مسابقات به مشکل نخورد.

طبق اعلام سایت رسمی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۵۴ مسابقه در سطح کلاس یک و دو برگزار خواهد شد که از این ۵۴ مسابقه ۱۱ رویداد در قاره آسیا و ۳۴ رویداد در قاره اروپا خواهد بود و ۹رویداد در قاره های اقیانوسیه و آمریکا برگزار می شوند.

اولین رویداد کلاس یک به میزبانی کشور هنگ کنگ از تاریخ ۱۰ فروردین ۱۳۹۷ آغاز خواهد شد و آخرین رویداد نیز به میزبانی کشور استرالیا در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ برگزار می شود.

همچنین ۳۶ رویداد از ۵۴ مسابقه کلاس یک و دو تا پیش از برگزاری بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا خواهد بود که آخرین رقابت پیش از این مسابقات به میزبانی کشور انگلستان از تاریخ ۲۵ مردادماه آغاز می شود.

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری همچنین تاریخ و محل برگزاری شش مرحله کاپ های جهانی پیست در سال ۲۰۱۸ و قهرمانی های جهان پیست در دو بخش جوانان و بزرگسالان را اعلام کرد.

زمان و محل برگزاری مسابقات کاپ های جهانی و قهرمانی های جهان به شهر زیر می باشند:

۱- قهرمانی جهان پیست جوانان: از تازیخ ۲۳ لغایت ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ در کشور سوئیس

۲- مرحله اول کاپ های جهانی از تاریخ ۲۶ لغایت ۳۰ مهر ۱۳۹۶ در کشور فرانسه

۳- مرحله دوم کاپ های جهانی از تاریخ ۳ لغایت ۷ آبان ۱۳۹۶ در کشور کانادا

۴- مرحله سوم کاپ های جهانی از تاریخ ۸ لغایت ۱۲ آذر ۱۳۹۶ در کشور آلمان

۵- مرحله چهارم کاپ های جهانی از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۶ آذر ۱۳۹۶ در کشور انگلستان

۶- مرحله پنجم کاپ های جهانی از تاریخ ۲۷دی لغایت ۱ بهمن ۱۳۹۶ در کشور نیوزلند

۷- مرحله ششم کاپ های جهانی از تاریخ ۴ لغایت ۸ بهمن ۱۳۹۶ در کشور هنگ کنگ

۸- قهرمانی جهان پیست ۲۰۱۹ بزرگسالان از ۷ لغایت ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ در کشور لهستان

لازم به ذکر است سهمیه شرکت در مسابقات قهرمانی جهان را با کسب امتیاز از مسابقات کاپ های جهانی می توان دریافت کرد و سهمیه حضور در کاپ های جهانی را با شرکت در مسابقات کلاس های یک و دو می توان بدست آورد.

 سهمیه مسابقات کاپ های پیست همه ساله پیش از ماه اکتبر از سوی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعلام می گردد. منبع :  روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.