منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۰۴                                 ساعت:  ۵:۴۷ ب.ظ      
دبیر هفته دفاع مقدس ناحیه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع):

“آشنای غریب” در شهرری به روی صحنه رفت

دبیر هفته دفاع مقدس ناحیه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: نمایش حماسی-مذهبی “آشنای غریب” در سالن ولیعصر فرهنگسرای ولا هرروز به صورت رایگان اجرا می شود.

چاپ خبر
حسن حیدری دبیر هفته دفاع مقدس ناحیه حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: یکی از برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس پخش نمایش آشنای غریب در سالن حضرت ولیعصر عجل الله فرهنگسرای ولا است که به مدت هفت روز در طول هفته دفاع مقدس هر روز از ساعت ۱۹ الی ۲۰.۳۰ اکران می شود و با استقبال عموم مردم رو برو شده است.

وی افزود: گروه نمایش آشنای غریب به سفارش ناحیه مقاومت حضرت عبدالعظیم(ع)، تولید کنندگی حوزه ۳۵۷حضرت ولیعصر(عج) و با کارگردانی شاهرخ قیصری حدود یک ماه است کار خود را شروع کرده اند که امسال پیشنهاد دادیم موضوع نمایش مضمون مذهبی-حماسی داشته باشد که هم مدافعان حرم و هم واقعه کربلا را در نمایش بگنجاند.

حیدری با بیان اینکه اجرای این نمایش ۲۰میلیون تومان هزینه داشته است، تصریح کرد: هزینه بلیط برای نمایش ۲۵هزار تومان است که به مناسبت هفته دفاع مقدس به صورت رایگان توزیع می شود و هر شب به قید قرعه یک سفر مشهد از روی شماره سریالهای بلیط ها قرعه کشی می شود.

دبیر هفته دفاع مقدس ناحیه حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام درخصوص موضوع نمایش “آشنای غریب” بیان کرد: این نمایش حکایت جوانی است که اعتقادی به مدافعان حرم و رفتن جوانان به جنگ علیه داعش ندارد و گاهی از برگزاری مراسم های تشییع شهدای مدافع حرم انتقاد نیز می کند، این جوان در خواب و رویا صحنه های دردناکی از ماجرای کربلا، گودال قتلگاه، خرابه شام، ظهر عاشورا و قطع شدن دستان حضرت عباس(ع) را می بیند و مسیر زندگیش را تغییر داده و در نهایت خودش مدافع حرم می شود و… .

وی یادآور شد: سالهای گذشته نمایشگاه “از ری تا آسمان” را داشتیم، که امسال به دلیل تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم که تا ۶سال هم ادامه دارد، تصمیم گرفتیم نمایشگاههای متعددی در مراکز پرتعدد داخل شهر دایر بکنیم که مورد بازدید عموم مردم باشد.

معاون اجرایی ناحیه حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام ادامه داد: قبلا برنامه های ما داخل مجموعه سپاه برگزار می شد و با توجه به محدودیت های ورود به اماکن نظامی، همه مردم نمی توانستند از این ظرفیت ها استفاده کنند ولی امسال ۷نمایشگاه رزمی-فرهنگی در نقاط مختلف شهر مانند فرهنگسرای ولا، پارک دهخدا، امامزاده ابوالحسن(ع)، آستان شیخ صدوق(ره)، صالح آباد غربی، کارخانه سیمان تهران و ایستگاه مترو شهرری برپا کردیم که همه مردم با انواع سلیقه ها حضور پیدا می کنند.

تصاویری از صحنه نمایش:

تصاویری از پشت پرده نمایش در جریان بازدید از مسئولان شهری:

  

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.