منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۰۸                                 ساعت:  ۹:۴۴ ب.ظ      
وزارت دفاع عراق خبر داد

آزادی موصل و پایان کار داعش

تلویزیون ملی عراق و وزارت دفاع عراق از شکست و پایان کار داعش در موصل قدیم خبر دادند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، ساعتی پیش تلویزیون عراق با اعلام عبارت “سقطت دوله الخرافه” از آزادسازی موصل و پایان کار داعش خبر داد.

نیروهای عراقی با انتشار تصاویری از مسجد تاریخی النوری و مناطق جنگ زده موصل قدیم از آزادی موصل و پیروزی بر داعش خبر دادند.

همچنین وزارت دفاع عراق با انتشار بیانیه ای از پایان کار داعش در موصل خبر داد و اعلام کرد: “«دیگر هیچکدام از مناطق موصل تحت کنترل داعش قرار ندارد. عناصر این گروه تروریستیراهی به جز تسلیم شدن ندارند. حضور داعش در عراق برای همیشه پایان یافته است.”

البته شبکه المیادین در اخبار خود آورده است که علی‌رغم اعلام وزارت دفاع عراق هنوز در برخی از نقاط عناصر باقیمانده از داعش با نیروهای عراقی درگیر هستند.

اما آنچه که در این میان بر روی آن مانور رسانه ای داده می شود آزادی مسجد تاریخی النوری است که روزی در این مسجد ابوبکر البغدادی اعلام خلافت کرده بود.

گفتنی است کاربران عراقی و کاربران انقلابی سایر کشورهای منطقه با هشتگ “و_سقطت_دوله_الخرافه” شادمانی خود را از آزادی موصل در شبکه های اجتماعی اعلام می کنند و در این بین تشکر از آیت الله سیستانی از مراجع عظام شیعیان که دستور تشکیل حشد الشعبی و اتحاد نیروهای مقاومت را داده بود بسیار به چشم می خورد.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.