منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۳                                 ساعت:  ۱:۱۸ ب.ظ      

آخرین خبرها از ۴ محله شرق شهر حلب؛ یک گام تا اعلام آزادی کامل +نقشه

عملیات ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در محله‌های السکری، سیف الدوله، المشهد و بخشی از صلاح‌الدین شهر حلب همچنان ادامه دارد و با توجه به فروپاشی آخرین صفوف دفاعی تروریست‌ها، بزودی شهر حلب آزاد اعلام خواهد شد.

چاپ خبر

به گزارش آفتاب ری به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شهر حلب، مرکز استان حلب، تا آزادی کامل پس از ۴ سال اشغال و جنگ، فقط یک گام فاصله دارد.

هفته اول شهریور ماه، محلات شرقی حلب که آلوده به تروریست‌ها بود، آزاد شد و اکنون کل محلات شرقی جز ۱ تا ۲ درصد، پاکسازی شده است.

براساس خبر منابع میدانی، تنها ۴ محله در محلات جنوبی شرق شهر حلب همچنان در اشغال عناصر تروریستی است.

یک منبع میدانی به گروه «بین‌الملل فارس» گفت: عملیات ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در محله‌های السکری، سیف الدوله، المشهد و صلاح‌الدین همچنان  ادامه دارد.

وی افزود: بیش از ۸۰ درصد محله السکری به کنترل ارتش سوریه درآمده است و آزادی این محله قریب الوقوع است.

 این منبع میدانی گفت: محله سیف الدوله نیز یکی دیگر از محلات آلوده به تروریستهای جبهه النصره است که تاکنون نزدیک به ۷۰ درصد آن پاکسای شده است.

وی همچنین اظهار داشت: درگیریها در محله صلاح الدین نیز به پایان نزدیک شده و ۷۰ درصد این منطقه از وجود تروریست‌ها پاکسازی شده است.

این منبع میدانی از مقاومت سنگین تروریستها در محله المشهد خبر داد و گفت: نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت وارد شرق این محله شده‌اند و درگیری در این محور بشدت ادامه دارد.

 

اندازه بزرگتر نقشه اینجا  

 

وی با بیان این که آخرین خطوط تروریستها در این محله در حال شکسته شدن است، گفت: بخشهای زیادی از این محله همچنان در اشغال تروریستهای جبهه النصره است.

این منبع میدانی با بیان این که آخرین پایگاه تروریستها در شرق شهر حلب در محله «المشهد» است، گفت: خطوط دفاعی تروریستها در سه محله السکری، سیف الدوله و مقداری از محله صلاح الدین شکسته شده و آنان در محله المشهد راهی جز تسلیم شدن ندارند.

وی در پایان تأکید کرد که تروریستها در صورت مقاومت در این محله سرنوشت خودشان را انتخاب می‌کنند.

دقایقی پیش نیز شبکه خبری الجزیره گزارش کرد که حملات زمینی ارتش به محلات باقی‌مانده آغاز شده و شدت فشار ارتش بر افراد مسلح دو چندان شده است.

خروج نزدیک به ۸۷۰۰ نفر از غیرنظامیان از مناطق اشغالی تروریستها

مرکز مصالحه روسیه در «حمیمیم» لاذقیه، اعلام کرد که ۷۷۹۶ غیر نظامی از جمله ۳۹۴۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از مناطق تحت اشغال تروریستها خارج شدند.

این مرکز همچنین تصریح کرد که همه افراد غیر نظامی در مراکز ویژه امدادرسانی مستقر شده و مواد غذایی و کمکهای پزشکی در اختیار آنان قرار گرفته است.

به گفته این منبع، ۳۷۵ تروریست نیز سلاح خود را زمین نهادند و به سمت غرب حلب رفتند.

نظامیان روس نیز که مسئول مین‌روبی هستند به فعالیت خود در شرق حلب ادامه میدهند و توانسته اند طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ هکتار از مناطق آزاد شده را پاکسازی کنند.

 رئیس کمیته امنیتی حلب: تروریستها یا تسلیم شوند یا کشته

ژنرال «زید صالح» رئیس کمیته امنیتی حلب امروز (دوشنبه) که در محله «الشیخ سعید» حلب با خبرنگاران صحبت می‌کرد، عملیات حلب را در مراحل نهایی خود دانست.

او بار دیگر تأکید کرد که زمان برای تروریست‌ها بسیار محدود است؛ یا تسلیم شوند یا کشته شوند.

رویترز نیز گزارش داده است که شب گذشته یک لحظه نیز گلوله باران مناطق تحت اشغال تروریست‌ها متوقف نشده است. خبرنگار رویترز گفته است که در چند روز گذشته، گلوله باران دیشب بی سابقه بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.